Україна 180-та у світі за легкістю сплати податків

Україна та Білорусь залишаються двома країнами, в яких найскладніше платити податки.


Такі дані оприлюднені у звіті "Сплата податків у 2009 році", який випустили Світовий банк, Міжнародні Фінансова Корпорація і PricewaterhouseCoopers.

У звіті зазначено, що платити податки у всьому світі стало легше, а це призводить до збільшення державних надходжень і привертає іноземні інвестиції.

Експерти зазначили, що хоча за останній рік в Україні спростився процес сплати податків, проте досі потрібно витрачати дуже багато часу на їхню сплату. У рейтингу враховувалася не лише ставка оподаткування, а й легкість дотримання вимог законодавства.

Ці фактори опустили Україну (як і Білорусь) на останні місця рейтингу, в якому загалом розміщено 181 країну.

За словами Рона Бардена, партнера компанії PricewaterhouseCoopers, перше місце за легкістю сплати податків посіли Мальдіви. Далі розташувалися Катар, Гонконг, Об`єднані Арабські Емірати, Сінгапур, Ірландія, Саудівська Аравія, Оман, Кувейт та Кірібаті.

А в десятку країн, де податки платити найскладніше, з 171 місця по 181 увійшли: Панама, Ямайка, Мавританія, Гамбія, Болівія, Венесуела, Центрально-Африканська Республіка, Республіка Конго, Україна та Білорусь.

Барден вважає, що Україні було б нескладно покращити свій рейтинг. Наприклад, об`єднати всі відрахування із заробітної плати до фондів соціального страхування в один щомісячний платіж, що дозволило б зменшити щоденне адміністративне навантаження.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: