Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна 2019 року імпортувала рекордний обсяг агропродукції з ЄС

Починаючи від 2017 року, перше місце у рейтингу основних постачальників агропродукції до України утримує Польща.

У 2019 році до України було ввезено агропродукції на 6,1 млрд доларів США, що на 11% більше, ніж у 2018 році, коли імпорт агропродовольчої продукції склав близько 5,5 млрд доларів.

Про це заявив заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Микола Пугачов, повідомляє сайт наукової установи.

Він наголосив, вперше за часів незалежності України перевищила половину вітчизняного імпорту агропродовольства з ЄС і склала 51%.

За словами Пугачова, вартість поставок з Європи минулого року збільшилася з 2 695 млн доларів 2018 року до 3 133 млн доларів торік.

Натомість, помітно меншими були обсяги імпортних поставок продовольства з країн Азії, Латинської Америки та Африки.

Починаючи від 2017 року, перше місце у рейтингу основних постачальників агропродукції до України утримує Польща. Торік вона продала нам сільськогосподарських товарів на суму 659 млн доларів, що майже на 1/5 перевищило показник 2018 року у 556 млн.

Крім неї, вагому роль у вітчизняному імпорті відігравали Німеччина, Туреччина, Італія, Сполучені Штати Америки, Франція, Нідерланди, Норвегія, Іспанія та Китай.

Товари аграрного сектору, які домінують у імпорті до України:

  • плодово-ягідна продукція (673 млн дол. США);
  • риба і морепродукти (645 млн дол. США);
  • алкогольні і безалкогольні напої (533 млн дол. США);
  • тютюнові вироби (496 млн дол. США);
  • різні харчові продукти (440 млн дол. США);
  • насіння олійних культур (340 млн дол. США);
  • какао-продукти і шоколад (327 млн дол. США).

Ці групи продуктів склали 2019 року 56% вартості імпорту агропродукції до України.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за останні пів року в Україну завезли 7 тисяч тонн яблук, це у 7 разів більше ніж за попередній сезон. Паралельно знижується експорт - ми вивезли удвічі менше яблук ніж торік. Від початку 2020, більшість сортів яблука на українському ринку здорожчали на 10-20%. 

Відео Україна збільшила імпорт картоплі з Білорусі – Економічні новини

Нафтогаз підвищив ціни на газ для населення. Вже у листопаді вартість блакитного палива складе майже 5 000 гривень за тисячу кубометрів. Таким чином, у порівнянні з жовтнем, ціна на газ зросте  майже на 15%. Більшість мандрівників купують залізничні квитки он-лайн, а Україна збільшила імпорт картоплі з Білорусі -  про це одразу після актуальної інформації про курси валюти.

Україна збільшила імпорт картоплі з Білорусі – Економічні новини

Відео Імпортний борщ: звідки Україна закуповує овочі для традиційної страви

"Вам недостатньо Криму та Донбасу, то ви вирішили і борщ в України вкрасти!" - ось так писали українці в соцмережі, реагуючи на обурливий допис МЗС Росії. У ньому йшлося, що борщ – це найулюбленіша російська страва і символ їхньої національної кухні. Утім, усім відомо, чий це насправді традиційний смаколик. Тим часом ТСН.Тиждень дослідив, що в українському борщі з Польщі, Єгипту, а що з Китаю.  

Імпортний борщ: звідки Україна закуповує овочі для традиційної страви

Залиште свій коментар

Вибір редакції