Україна без зерна?

"Україна через засуху може втратити близько 10 мільйонів тонн зерна", - заявив прем'єр-міністр Віктор Янукович.

Україна через засуху може втратити близько 10 мільйонів тонн зерна, - заявив прем'єр-міністр Віктор Янукович. 

"Ми втрачаємо десь у десяти регіонах, умовно кажучи, близько десяти мільйонів тонн", - сказав Янукович в четвер в Полтавській області. За його словами, половина втрат зерна буде компенсована, за рахунок регіонів, в яких ситуація з урожаєм нормальна. Серед таких регіонів Янукович назвав Полтавську область. 

Янукович зазначив, що необхідно завчасно підготуватися до посівної наступного року. "Необхідно вирішити питання з насінням", - сказав Янукович. 

За словами прем'єра, в держрезерві на 2008 рік Україна матиме близько 3,5 мільйонів тонн зерна. "Ми близько 3,5 мільйонів (тонн) матимемо резерву зерна цього року на наступний рік", - сказав Янукович. 

Відповідаючи на питання про те, по яких цінах держава купуватиме зерно, прем'єр сказав: "Ми ще не знаємо до кінця собівартості. Але, ми як завжди передбачаємо, що закупівельні ціни з боку держави будуть з рентабельністю не менше, ніж  30%. Це обов'язково, щоб захистити сільгоспвиробника. А далі - біржа, ринок. У цей процес ми втручатися не будемо". 

В  Україні впродовж місяця стоїть небувала гаряча погода, що привело до засухи в багатьох південних і східних регіонах країни. 

Минулого року в Україні було зібрано 34,3 мільйона тонн зернових.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: