Україна більше купує, ніж продає, молочної продукції: чому виникла ситуація і як держава підтримує фермерів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За кордоном молочна продукція іноді дешевша, ніж в Україні.

Україна купує молочну продукцію за кордоном більше, ніж продає. Наприклад, за перші чотири місяці 2020 року країна експортувала на 53 мільйони доларів, а імпортувала - на 87.

Чому виникла така ситуація та як держава підтримує фермерів — у сюжеті Сніданку з 1+1.

"Це тривожний фактор. По-перше, ми починаємо як країна більше витрачати, аніж заробляти на молочних продуктах. По-друге, не захищаючи внутрішнього виробника, ми штовхаємо молочну галузь України до подальшого згортання", - каже віцепрезидентка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк.

Більше іноземної молочної продукції стало в Україні через декілька факторів. За кордоном вона часом навіть дешевша. Наприклад, у Польщі. Заступник міністра економіки пояснив, що у країнах Європи на продаж такої продукції нижчий податок ПДВ, а ще сільгоспвиробників більше підтримує держава. В Україні ж міністерство економіки – думає, як підтримати своїх.

"Зараз активно обговорюється теж можливість введення диференційованої ставки ПДВ, якщо ми говоримо про реалізацію сільгосп продукції. Друге - це збільшити підтримку тваринництва перш за все", - розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Відео Чому в магазинах все більше іноземного набілу і чи подорожчає молоко після карантину

Перше червня – день, багатий на події, бо сьогодні не тільки День захисту дітей, а ще й Всесвітній день молока. Чому в українських супермаркетах все більше іноземного набІлу та головне, чи подорожчає молоко після каратнину - дивіться. 

Чому в магазинах все більше іноземного набілу і чи подорожчає молоко після карантину

В асоціації виробників молока співпраці із державою радіють. Утім, діляться, що держпідтримка іноді приходить запізно. "Ухвалені постанови на державну підтримку тваринництва на 2020 рік. Однак не будуть виплачені у ті строки, які домовлялися. Неможливість повністю довіряти програмам підтримки не вселяє довіри і оптимізму нашим аграріям стосовно інвестицій в молочний сектор", - каже віцепрезидентка "Асоціації виробників молока" Ганна Лавренюк.

Упродовж 2019-го року стрімко скоротилася кількість корів у промисловому секторі - на 6%. Це мінус 30 тисяч корів. 100-150 ферм просто перестали існувати. Це погано для економіки. "Один працівник молочно-товарної ферми генерує ще 10-12 робочих місць у суміжних галузях: молокопереробна, м'ясопереробка, логістика, ветеринарка. Якщо у нас виходить з обойми одна ферма, на якій працювало десять працівників, то ще 100 працівників поруч з цією фермою втратили роботу", - пояснила Ганна Лавренюк.

Слід зауважити, що 2020-му році скорочення поголів'я корів триває. Для того, щоб допомогти фермерам, міністерство економіки розробляє нові програми. "Фермерським господарствам будемо виплачувати по п'ять тисяч гривень за корову, сімейним молочним фермам, для того щоб стимулювати нарощення і зберігати. Тому український споживач завжди матиме вибір, але завжди зможе купити молочну продукцію із вітчизняної сировини", - каже заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький

Поки держава вирішує, яким чином допомогти фермерам, вони думають, чи вигідно їм тримати корів чи ні. Щодо цін, то прогноз оптимістичний.

Залиште свій коментар

Вибір редакції