Україна буде домовлятися з Фірташем щодо повернення відсудженого газу

Наразі Україна не може повернути в повному обсязі 12 млрд кубометрів газу "РосУкрЕнерго", як це наказав Стокгольмський арбітраж, проте буде домовлятися з компанією.

Україна має домовлятися з власниками "РосУкрЕнерго" з приводу повернення "Нафтогазом" цій компанії 12,1 мільярдів кубометрів газу.

Про це заявив прем'єр Микола Азаров в інтерв'ю ВВС.

"Ми думаємо, як виходити із цієї ситуації. Ми не маємо вільних ресурсів - ні фінансів, ні газу, щоб в цей момент 100% виконати рішення суду", - заявив він.

За словами прем'єра, це питання перебуває у стадії вивчення, щоб юридично грамотно вийти із ситуації. "Але рішення суду - це рішення суду", - зазначив прем'єр.

На запитання, чи треба домовлятися із співвласником "РосУкрЕнерго" Дмитром Фірташем, Азаров заявив: "Так, треба домовлятися. Але в даному випадку я не веду мову про Фірташа, бо мова йде про компанію, в якій 50% належить "Газпрому".

"Нам треба буде домовлятися як із російською стороною, так зі стороною, яка представлена українським власником", - уточнив Азаров.

Крім того він зазначив, що уряд не допустить "ніякого банкрутства системи "Нафтогазу".

Нагадаємо, Стокгольмський арбітражний трибунал виніс рішення у тривалій суперечці між компанією RosUkrEnergo AG (Швейцарія), співласником якої є Дмитро Фірташ, і НАК "Нафтогаз України" відносно експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд кубометрів газу, що належав RosUkrEnergo

Рішення суду підтверджує, що спірний обсяг газу був вилучений "Нафтогазом" з порушенням умов контракту про зберігання газу з RosUkrEnergo, і що "Нафтогаз" зобов'язаний повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу, що знаходиться в підземних газових сховищах України, та додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

Читайте також:

Янукович не поверне RosUkrEnergo вилучений газ, бо не знає де він

"Нафтогаз України" не віддасть Фірташу відсуджений газ

Україна звинуватила "Газпром" в допомозі RosUkrEnergo

СБУ порушила справу за нанесення збитків державі через позов RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: