Україна буде в СОТ до 2008 року

Голова Мінекономіки прогнозує завершення переговорів з Киргизстаном та вступ України до СОТ вже до завершення поточного року.

Анатолій Кінах
УНІАН
Міністр економіки позитивно оцінює перспективи України у вступі до СОТ.

Міністр економіки України Анатолій Кінах прогнозує завершення переговорів із Киргизстаном у рамках підписання двостороннього протоколу про доступ на ринки товарів і послуг, а також вступ України до Світової організації торгівлі до кінця нинішнього року.

Про це Кінах заявив журналістам.

З його слів, проблемне питання боргу України перед Киргизстаном може бути вирішено шляхом підписання сторонами на міжурядовому рівні відповідного меморандуму.

Цей меморандум, за інформацією міністра, передбачатиме визнання зазначеної заборгованості як корпоративної, а не державної, з поетапною реструктуризацією та погашенням боргу протягом декількох найближчих років.

Кінах також назвав позитивними підсумки переговорів української сторони з робочою групою СОТ, що пройшли в Женеві 23 липня.

"Результати переговорів ми оцінюємо як позитивні. Структурами СОТ офіційно оголошено про завершення переговорів з питання підтримки українського агропромислового комплексу. Залишаються питання зі стандартизації, сертифікації, ветеринарних норм", - сказав він.

Наступний раунд переговорів з питання вступу України до СОТ намічено на жовтень 2007 року. "Є можливість завершити процедуру вступу в 2007 році", - сказав Кінах.

Як повідомлялося раніше, після засідання робочої групи зі вступу України до Світової організації торгівлі 23 липня в Женеві (Швейцарія), група рекомендувала Кабінету міністрів України завершити переговори з Киргизстаном для закінчення підготовки необхідних для вступу документів.

21 червня під час візиту в Брюссель президент України Віктор Ющенко звернувся до Європейського Союзу із проханням про підтримку в питанні вступу України до СОТ.

Ющенко вважає за можливе вступ України до СОТ до листопада 2007.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: