Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна чи Молдова: хто посяде місце найбіднішої країни Європи 2018 року?

Усі досягнення України затьмарені низкою економічних провалів.

2018 року Україна та Молдова боротимуться за звання переможниці антирейтингу "Найбідніша країна". За словами співробітника аналітичного центру Atlantic Council, економіста Андерса Ослунда Україна показала набагато гірші показники розвитку 2017 року, ніж планувалося за прогнозами.

"Рік тому я висловив надію на те, що 2017 рік повинен стати роком економіки України. Це повинно було бути, але це не так. В останньому кварталі 2016 року ВВП України виріс на 4,8%. На жаль, у кожному з наступних чотирьох кварталів темпи зростання скоротилися, а ВВП 2017 року зріс лише на 2 відсотки, трохи менше за офіційні прогнози", - пише Ослунд.

За його словами, основних причин гальмування економіки України можна було уникнути. Так, однією із них стала ініційована політичною силою "Самопоміч" блокада окупованої частини Донецької та Луганської областей. Це коштувало, каже Ослунд, 2% ВВП. Також на уповільнення зростання економіки вплинули юридичні реформи, що не сприяли прозорості бізнесу та права на власність.

Також аналітик додав, що Україна протягом 2017 року стала набагато менш привабливою для внутрішніх та зовнішніх інвесторів. На це, до речі, і вплинули зміни у законодавстві, що регулює право власності та бізнес. 

Зазначається, що органи державної влади займаються "рейдерством", постійно тиснуть на бізнес. Так само тиску піддаються антикорупційні органи, зокрема це видно у протистоянні НАБУ та Генпрокуратури України. 

Незважаючи на те, що Україна досягла успіху у низці економічних рішень, таких, як рішення Стокгольмського арбітражу на користь "Нафтогазу", макроекономічні показники, зниження бюджетного дефіциту і медична реформа, негатив затьмарив усі ці позитивні зрушення.

Ослунд вважає, що замість того, аби зосередитися на збільшенні інвестицій, захисті приватної власності, влада в Україні концентрує усю увагу на виборах президента, котрі мають відбутися 2019 року. 

Нагадаємо, в Україні з 1 січня підвищилася мінімальна заробітна плата і тепер вона становить 3723 грн у місячному розмірі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції