Україна до кінця року отримає ще один кредит від Росії

Уряд розраховує, що Україна отримає від Росії кредит для будівництва ІІІ і ІV енергоблоків Хмельницької атомної електростанції.

Міністр палива та енергетики Юрій Бойко планує підписати кредитну угоду з Росією для будівництва ІІІ і ІV енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС) до кінця 2010 року. Основні умови кредитної угоди поки не визначені.

Про це повідомила заступник міністра палива та енергетики Наталя Шумкова.

"Ми ще знаходимося на стадії взаємодії міністерств фінансів України і Росії з визначення формату такої угоди: чи це буде комерційний кредит, кредит Національного банку, чи бюджетні кошти Росії. Ми ставимо перед собою за мету, що кредитна угода має бути підписана до кінця року, але є ще інший бік: на сьогодні російська сторона не надала нам інформацію про формат кредиту, - наголосила Шумкова.

Нагадаємо, 26 червня Державний комітет ядерного регулювання України заявив, що вважає небезпечною добудову III і IV блоків ХАЕС. Оскільки, залишки будівельних конструкцій не були законсервовані після оголошення мораторію на будівництво АЕС в Україні, арматура проржавіла, приміщення нижче нульової позначки залиті водою. Крім того, змінилися будівельні норми для таких об'єктів в усьому світі.

Нагадаємо, 9 червня Бойко і гендиректор держкорпорації "Росатом" Сергій Кірієнко підписали угоду про співпрацю в будівництві ІІІ і ІV енергоблоків ХАЕС.

Документ передбачає забезпечення російською стороною об'ємів фінансування, необхідних для проектування будівництва і введення в експлуатацію третього і четвертого енергоблоків ХАЕС, в т.ч. для оплати послуг і товарів, які поставляються з РФ до України, або купуються в Україні за умови часткового співфінансування українською стороною.

У "Росатомі" будівництво оцінюють в 5-6 млрд дол. Раніше добудову енергоблоків оцінювали в 30 млрд 649,6 млн грн. Вартість розраховувалася з урахуванням рівня цін станом на 1 січня 2009 р.

Нагадаємо, Україна одержала від російського "Внєшторгбанку" кредит у розмірі 2 млрд доларів строком на півроку. За даними джерел в уряді, ці гроші вже надійшли на рахунки Міністерства фінансів.

Представники в Кабміні зазначили, що цей кредит жодним чином не пов'язаний з виділенням коштів для добудови реакторів Хмельницької АЕС.

Раніше під час зустрічі у Стамбулі президент Віктор Янукович попросив прем'єра Росії Володимира Путіна посприяти кредитуванню російськими банками будівництва двох нових блоків на українських атомних електростанціях.

Читайте також:

Два мільярди доларів від Росії надійшли на рахунки українського Мінфіна

Уряд визначився, куди витратити гроші МВФ

Уряд до кінця року планує залучити кредит ще на 3,9 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: