Україна добуватиме більше урану

Україна планує до 2013 року перейти на повне самозабезпечення ураном працюючих атомних електростанцій.

Україна планує з 2007 по 2013 рік перейти на повне самозабезпечення ураном працюючих АЕС в об'ємі 2500 т цієї сировини в рік, - повідомили в Міністерстві палива і енергетики. 

З 2014 по 2025 рік заплановано досягти продуктивності урану в об'ємі 5,9 тис. т/год, а з 2025 по 2030 р. - 6,4 тис. т/год. Проектні показники розвитку уранового виробництва визначені галузевою програмою "Уран України" і "Енергетичною стратегією України" на період до 2030 року. 

Зараз в країні видобувається 800 т урану в рік, що відповідає 30% потреб виробництва палива для українських АЕС. 

Як повідомлялося раніше, Україна припинила експорт урану. Таке рішення ухвалив концерн "Укратомпром" для формування запасу цієї стратегічної речовини. Проте, на думку фахівців, без відповідної компенсації заборона на експорт урану негативно відіб'ється на роботі його виробника - "Східного гірничо-збагачувального комбінату" (ГОК), який планував за 2007 рік направити на свій розвиток майже 25 млн. доларів, отриманих від експорту урану. 

За деякими даними, "Східний ГОК" не продав цього року жодної тонни сировини зарубіжним партнерам. В той же час, "Укратомпром" поки не ухвалив рішення про залучення на комбінат інвестицій, які б компенсували збитки від припинення експорту. Сам же концерн вирішив купувати уран у "Східного ГОК" за собівартістю. 

Раніше, 4 червня, Кабінет міністрів України виніс ухвалу, в якій планується створити резерв ядерних матеріалів і палива для атомних електростанцій України за три роки. Таким чином КМУ має намір виконати указ президента від 2005 року. Причиною початку активних робіт із створення резерву стало різке подорожчання урану на міжнародних ринках, у зв'язку з чим виникла необхідність забезпечити страховий запас палива принаймні на рік роботи українських АЕС. 

Зараз постачання ядерним паливом всіх 15 українських енергоблоків здійснює російське ВАТ ТВЕЛ, яке в 1996 році виграло відповідний тендер.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: