Україна домовилась з туркменами

Україна завершила переговори з Туркменістаном про постачання 34 млрд. кубометрів газу по 100 доларів за 1000 кубометрів.

Україна завершила переговори з Туркменістаном про постачання 34 млрд. кубометрів газу по 100 доларів за 1000 кубометрів.

Про це сьогодні журналістам повідомив віце-прем`єр-міністр Андрій Клюєв.

Клюєв Бойко
УНІАН
Андрій Клюєв та Юрій Бойко відповідають за українську енергетику
За словами виконуючого обов`язки прем`єр-міністра Миколи Азарова, це хороша угода, ціна 100 доларів для України прийнятна, "і цей додатковий об`єм газу для нас зараз надзвичайно важливий".

Як повідомлялося, міністр палива та енергетики України Юрій Бойко 21 вересня повідомив, що Туркменістан підтвердив свої зобов`язання щодо постачань у 2008 році природного газу на адресу ВАТ ”Газпром” (Росія) за діючою зараз ціною - 100 дол. за 1 тис. куб. м на кордон Туркменістан-Узбекистан.

При цьому ціна туркменського газу на кордоні України з урахуванням витрат на його транспортування на більш ніж 2 тис. км не перевищить 130 дол. за 1 тис. куб. м.

Частка туркменського газу в загальному обсязі газу, що імпортується в Україну, в останні два роки перевищує 70%.

Нагадаємо, Росія і Туркменістан у вересні 2006 року домовилися про щорічні постачання до 2009 року 50 млрд. куб. м туркменського газу на адресу ”Газпрому” за ціною 100 дол. за 1 тис. куб. м.

”Газпром” через свою дочірню компанію ТзОВ ”Газпром експорт” придбає газ, що видобувається в Туркменістані, Узбекистані і Казахстані і продає його компанії RosUkrEnergo AG (Швейцарія), 50% акцій якого належить ”Газпрому”. RosUkrEnergo доставляє центральноазіатський газ до кордону Росії з Україною і на кордоні перепродує його ЗАТ ”Укргаз-Енерго”. Ця компанія частину одержаного від RosUkrEnergo газу поставляє кінцевим українським споживачам, а частину - реалізує НАК ”Нафтогаз України” для подальшого забезпечення паливом теплопостачальних підприємств і бюджетних установ.

Довідка. До січня 2006 року газ в Україну поставлявся за ціною 50 доларів за 1 тис. куб. м. З січня 2006 року – по 95 дол. за 1 тис. куб. м, з січня 2007 року – по 130 дол. за тис. куб. м. Європейським споживачам Росія продає газ у середньому по 230 дол. за тис. куб. м.

Україна щороку споживає близько 75-76 млрд. куб. м природного газу, власний видобуток становить близько 21 млрд. куб. м.


ВідеоТуркменський газ для України

ВідеоГаз із Туркменистану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: