Україна домовилася про довгострокові поставки ядерного палива з РФ

Російський виробник ядерного палива ВАТ "ТВЕЛ" і українська сторона домовилися про довгострокові поставки палива. Деталі угодит сторони приховали.

Російський виробник ядерного палива ВАТ "ТВЕЛ" і українська енергокомпанія НАЕК "Енергоатом" підписали довгостроковий контракт на постачання ядерного палива для АЕС України після 2010 року.

Підписи під документом поставили глава ТВЕЛу Юрій Оленін і керівник НАЕК Юрій Недашковський. Параметри контракту - строки, обсяг поставок, вартість і формулу ціни - сторони не коментують.

"У нас підписаний договір про конфіденційність", - сказав представник ТВЕЛу.

Як відомо, чинний довгостроковий договір ТВЕЛу та "Енергоатому" закінчується в 2010 році.

Нагадаємо, раніше глава "Росатому" Сергій Кирієнко говорив, що держкорпорація обіцяє Україні істотні знижки на паливо - до 1 мільярда доларів і більше, у разі підписання договору щодо постачання ядерного палива на термін 20-25 років.

Нині російський виробник є монополістом на ринку України, проте в країні в рамках диверсифікації постачань реалізується також проект щодо кваліфікації палива японо-американської Westinghouse.

При цьому у "Енергоатома" і Westinghouse також підписаний контракт, за яким у разі успішного ліцензування палива новий постачальник з 2011 року може отримати частину ринку, забезпечивши своєю продукцією три блоки Южно-Української АЕС, а в перспективі і до шести блоків місцевих станцій.

Крім того, з ТВЕЛом і Westinghouse Україна обговорює можливість будівництва на своїй території заводу з виробництва ядерного палива.

Всього в Україні експлуатується 15 енергоблоків АЕС. Всі вони перебувають під управлінням НАЕК "Енергоатом".

Також російська сторона закликала Україну інтегрувати ядерні сфери двох держав.

Читайте також:

Росія надасть Україні знижку в мільярд доларів при купівлі ядерного палива

Росія віддасть Україні половину заводу з виробництва ядерного палива

Путін вимагає не затягувати створення російсько-української атомної компанії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: