Україна домовилася про газ

Україна домовилася з Туркменістаном про збереження ціни туркменського газу на кордоні з Узбекистаном.

Юрій Бойко
УНІАН
Бойко прогнозує, що в 2008 році ціна імпортованого в Україну природного газу на кордоні з Росією може збільшитися не більше, ніж на 10.
Україна домовилася з Туркменістаном про збереження ціни туркменського газу на кордоні з Узбекистаном на рівні 100 доларів за тис. куб. м в 2008 році.

Про це повідомив журналістам міністр палива й енергетики Юрій Бойко в Кременчуці (Полтавська область).

"На кордоні з Туркменістаном вартість тисячі кубічних метрів газу в наступному році не збільшиться. Мова йде про цифру 100 доларів США за тисячу кубічних метрів. А це поставка 34 мільярдів кубів за рік. Такі результати переговорів з Туркменістаном, які успішно завершені", - сказав він.

Зі слів міністра, до кінця жовтня Україна також проведе переговори про ціну на газ із Узбекистаном і Казахстаном.

"Нам залишилося провести також переговори з Узбекистаном і Казахстаном. У цих країнах ми щорічно закуповуємо по 8 мільярдів кубічних метрів", - повідомив Бойко.

Як повідомлялося, з 2007 року Україна одержує природний газ по 130 доларів за тис. куб. м на кордоні України й Росії, що на 36,8% більше ціни газу, який постачався в 2006 році (95 доларів за тис. куб. м).

Газ
Архів
Цього року Україна не закуповує природний газ російського походження, маючи домовленості з Узбекистаном про поставки через ексклюзивного постачальника компанію "РосУкрЕнерго" 7 млрд. куб. м газу за рік і з Казахстаном про поставки 8,5 млрд. куб. м газу за рік, а також з Туркменістаном про поставки 42,5 млрд. куб. м газу за рік.

На кордоні України й Росії газ в "РосУкрЕнерго" купує спільне підприємство "Укргаз-Енерго" і продає його промисловим підприємствам і теплокомуненерго, а також реалізує його "Нафтогазу Україну" для потреб населення, ТКЕ й бюджетної сфери.

Раніше Бойко прогнозував, що в 2008 році ціна імпортованого в Україну природного газу на кордоні з Росією може збільшитися не більше, ніж на 10% або на 13 доларів за тис. куб. м порівняно з 2007 роком до 143 доларів за тис. куб. м.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: