Україна домовляється з Сербією про вільну торгівлю

Україна починає переговори з Сербією про створення зони вільної торгівлі між двома країнами.

Україна готується до проведення офіційних переговорів про створення зони вільної торгівлі з Сербією, повідомили у Мінекономрозвитку.

Офіційно про можливість таких переговорів у середу, 1 червня, під час зустрічі з міністром закордонних справ Сербії Вуком Єремічем заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, пише Комерсант-Україна.

"Я доручаю Міністерству економічного розвитку і торгівлі вивчити можливість укладення угоди про зону вільної торгівлі з Сербією, провести відповідні консультації з нашими колегами", - повідомив Азаров.

Як уточнив заступник міністра економіки Валерій П'ятницький, попередня оцінка свідчить про перспективність створення ЗВТ з Сербією. Однак, за його словами, ситуація ускладнюється тим, що ця балканська країна до цього часу не є членом СОТ.

"Це означає, що визначити величину митних ставок Сербії буде можливо лише за підсумками її вступу до цієї організації", - заявив П'ятницький.

Джерело в департаменті двостороннього торговельно-економічного співробітництва МЕРТ уточнило, що, хоча можливість вести офіційні переговори з Сербією з'явиться лише після її вступу до СОТ, неофіційні консультації вже ведуться.

У сербському уряді сподіваються вступити до СОТ наприкінці 2011 року, тоді як переговори з цього питання ведуться з 2004 року. Отже, офіційний діалог про створення ЗВТ з країною можна почати вже в 2012 році.

За даними Держстату, Україна має позитивне сальдо в торгівлі з Сербією. За підсумками 2010 року воно становило 123 млн дол. Експорт українських товарів до Сербії становив 199 млн дол., а імпорт сербських товарів - 75,9 млн дол. Україна постачає до Сербії продукцію машинобудування та електроенергетики, а імпортує продукцію сільського господарства.

Нагадаємо, що 31 травня міністри закордонних справ України Костянтин Грищенко і Сербії Вуко Єреміч підписали двосторонню угоду про відмову від візового режиму.

Згідно з домовленістю, громадянам обох країн надається право на безвізові короткострокових поїздки в межах України та Сербії.

Читайте також:

Україна і Сербія домовились про безвізовий режим

Україна отримає вільну торгівлю з ЄС до кінця року

Країни СНД зірвали підписання договору про вільну торгівлю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: