Україна дотримуватиметься умов газового договору з Росією

Богдан Данилишин позитивно відгукнувся про роль російського капіталу в українській економіці, заявивши, що Україна розглядає Росію як стратегічного партнера.

Україна має намір дотримуватися умов газового договору, підписаного з Росією в січні, заявив міністр економіки України Богдан Данилишин.

"Насправді конфлікт було вичерпано після підписання довгострокового контракту між "Газпромом" і "Нафтогазом" цього року, який поклав край непрозорим схемам постачання газу. Україна має намір дотримуватися умов договору", - сказав міністр.

Він також позитивно відгукнувся про роль російського капіталу в українській економіці, заявивши, що Україна розглядає Росію як стратегічного партнера.

"Жодної дискримінації щодо російських інвесторів немає. В Україні працює близько 2000 підприємств з російською участю. І роль російського капіталу в українській економіці завжди була суттєвою", - відзначив Данилишин.

Нагадаємо, президент Росії Дмитро Мєдвєдєв доручив у понеділок голові "Газпрому" Олексію Міллеру у відносинах з Україною дотримуватися укладеного контракту і не погоджуватися на зміну умов з оплати транзиту російського газу через Україну.

На початку вересня "Нафтогаз України" оприлюднив свій прогноз про підвищення ставки на транзит газу з наступного року. Відповідно до прогнозу компанії, збільшення ставки з 2010 року очікується на рівні 57-60% від існуючого на сьогодні розміру ставки 1,7 дол. за тис. куб. м на 100 км і становитиме 2,67-2,72 дол. за тис. куб. м на 100 км. Після цього прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила на засіданні уряду України, що ставка виросте на 65-70%.

7 вересня український прем`єр заявила, що газові контракти, підписані в січні між Росією і Україною, переглядати не потрібно.

Читайте також:

Мєдвєдєв доручив "Газпрому" не погоджуватися на зміни контракту з Україною

Росія не збирається переписувати газові контракти з Україною

Україна та Росія підписали "газовий мир" на 10 років

Тимошенко пішла на поступки Путіну: газові компроміси України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: