Україна експортуватиме в Молдову електрику за особливою ціною

Уряд дозволив експорт електроенергії в Молдову за оптовою ринковою ціною.

Уряд дозволив експорт електроенергії в Молдову за оптовою ринковою ціною без урахування обсягів дотацій для компенсації втрат, пов'язаних з поставкою електроенергії за регульованим тарифом.

Кабмін доручив Державному підприємству "Енергоринок" забезпечити укладення з постачальниками електроенергії договорів купівлі-продажу електроенергії на оптовому ринку для її подальшого експорту в Молдову.

За допомогою дотаційних сертифікатів промисловість компенсує різницю між економічно обґрунтованими й реальними тарифами на електроенергію для населення.

Українська електроенергія не може експортуватися за цінами нижчими від тих, що склалися на оптовому ринку електроенергії.

У січні-червні 2010 експорт електроенергії становив 2 107 млн. кВт-годин, що на 49,2%, або на 695,2 млн. кВт-годин більше, ніж у січні-червні 2009.

В 1 півріччі Україна експортувала 251,1 млн. кВт-годин в Словаччину, 226,5 млн. кВт-годин в Угорщину, 61,6 млн. кВт-годин в Румунію, 3,5 млн. кВт-годин в Молдову й 1 564,3 млн. кВт-годин в Білорусь.

В 2009 році експорт електроенергії зменшився порівняно з 2008 роком на 49,2%, або на 3 867,9 млн. кВт-годин до 4 000,3 млн. кВт-годин.

Постійне подорожчання української електроенергії й одночасне зниження вартості струму в Європі робить збитковими експортні поставки.

Читайте також:

Білорусь пробачить Україні 50 млн дол. боргу в обмін на дешеву електрику

Тимошенко звинуватила уряд у здачі всієї української енергетики Росії

Україна припинила постачання електроенергії до Східної Європи

Україна буде експортувати електроенергію до Молдови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: