Україна експортує половину врожаю зерна

Експерти прогнозують, що Україна у 2011-2012 роках продасть за кордон близько 20 мільйонів тонн зерна.

У наступному маркетинговому сезоні (2011-2012 роки) Україна експортує близько 20 млн тонн зернових, прогнозує президент Української зернової асоціації (УЗА) Володимир Клименко.

"Ми маємо бути готові, що Україна повинна експортувати близько 20 млн тонн, треба негайно зараз перевірити, в якому стані вагонний парк, де знаходяться наші вагони", - відмітив Клименко.

За його даними, прогнози по врожаю коливаються у рамках 43-48 млн тонн.

"Треба негайно зняти усі експортні обмеження, тому що через три тижні піде урожай в Одеській області ... І новий урожай давитиме на ціни", - підкреслив президент УЗА.

Крім того, Клименко відмітив, що від надлишку зерна і недостатніх потужностей для його зберігання постраждають товаровиробники.

Нагадаємо, раніше Міністерство аграрної політики України підвищило свої оцінки урожаю зерна 2011 року, заявивши, що збір буде "значно вищий" за раніше озвучений прогноз в 45 мільйонів тонн.

Як повідомлялося, 19 травня Україна на період до 1 січня 2012 року ввела мито на експорт пшениці (9%, але не менше 17 євро за тонну), кукурудзи (12%, але не менше 20 євро за тонну) і ячменю (14%, але не менше 23 євро за тонну).

Читайте також:

В Україні подешевшає зерно

Рада ввела мито на експорт зернових

Кабмін скасував експортні квоти на кукурудзу

Аграрії втратили на обмеженні експорту зерна 4,5 мільярда доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: