Україна екстрено запросила у МВФ 2 мільярди доларів

В уряді кажуть, що наступні три місяці стануть для України вирішальними у фінансовому плані.

Григорій Немиря
УНІАН
Віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря
Україна запросила екстрену допомогу у Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі 2 мільярдів доларів "для ослаблення надзвичайно складної ситуації" з погашенням зовнішнього державного бюджету.

Про це повідомив газеті Financial Times віце-прем'єр-міністр України Григорій Немиря.

"Очікування не є можливим варіантом. Ціна бездіяльності перевищує ціну дії", - заявив Немиря, який днем раніше відвідав штаб-квартиру МВФ у Вашингтоні. За його словами, наступні три місяці будуть вирішальними, а збільшення ризику дестабілізації ситуації стали смертельною помилкою.

Проте, він відмовився відповісти на питання, чи призведе відмова МВФ у наданні кредиту до дефолту по боргах України.

Заяви Немирі, швидше за все, мають мету чинити тиск на МВФ, США і Євросоюз на тлі складної ситуації на фінансовому ринку, пише Financial Times.

Як відомо, Україна з 2008 року отримала вже три транші допомоги МВФ на загальну суму 12 млрд доларів. Після підписання президентом Віктором Ющенком закону про підвищення соціальних стандартів 30 жовтня глава МВФ Домінік Стросс-Кан заявив, що Фонд виділить Україні четвертий транш кредиту тільки після завершення президентських виборів, які заплановані на січень 2010 року.

Проте днями Григорій Немиря, коментуючи хід переговорів з МВФ, повідомляв, що в України залишаються шанси отримати четвертий транш до кінця 2009 року. За його словами, уряд і Нацбанк передали Фонду узгоджений проект меморандуму, сподіваючись, що МВФ не вимагатиме під цим офіційним документом підпису президента.

Читайте також:

МВФ остаточно відмовив Україні в кредиті до виборів президента

Уряд послав МВФ листа без підпису президента

Уряд спробував вмовити МВФ дати грошей Україні

Західні ЗМІ: Ющенко зашкодив Тимошенко ціною кредиту МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: