Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Україна готова до будь-якого сценарію". Коболєв розповів, що буде без контракту з "Газпромом"

Ймовірно,"Газпром" не підпише контракт щодо нового транзиту газу.

Ймовірно, російський "Газпром" не підпише контракт щодо нового транзиту газу, але Україна та європейські партнери готові до цього і накопичили достатньо запасів газу у сховищах.

Про це у Facebook повідомив очільник "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

"Ми не знаємо, скільки часу "Газпром" буде готовий втрачати частку європейського ринку і наражатися на штрафи від своїх клієнтів у Західній Європі. Останній раз, коли "Газпром" робив таку вправу - зимою 2014-2015 років, - втратив понад п'ять мільярдів доларів, за підрахунками російських аналітиків. Рішення про укладання чи не укладання угоди там приймає особа в Кремлі, і на які збитки він ладен піти - питання до нього", - каже Коболєв.

За його словами, Україна покладається на власні запаси блакитного палива. "Україна готова до будь-якого сценарію розвитку подій. Завдяки успішному випуску єврооблігацій "Нафтогаз" знайшов додаткові кошти і створив значні запаси газу у підземних сховищах - 21,7 мільярдів метрів кубічних. Це рекордно високий рівень за останні роки", - нагадав глава "Нафтогазу".

Коболєв повідомив, що необхідні запаси газу є і в Європі - 100 млрд куб. м. "Всі розуміють, що, з великою вірогідністю, "Газпром" через політичні мотиви може не підписати контракт і спробувати шантажувати як нас, так і європейських споживачів. Але великі запаси в українських і європейських підземках максимально перешкоджають реалізації такого сценарію", - каже Коболєв

Крім того, Україна буде продовжувати судові процеси з "Газпромом", зокрема щодо стягнення майже трьох мільярдів доларів за завершеним арбітражем і за 12 мільярдів - у поточному арбітражі.

У листопаді ціна на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах, складе 4 899,00 грн за тисячу кубометрів. Ціна у 4 899 гривень не враховує ПДВ, націнку газзбутів та транспортні витрати. Ця цифра - найнижча від 2016 року ціна на газ для населення в листопаді, однак на 14% вища за вартість блакитного палива у жовтні. 

Відео Меркель ініціювала телефонну розмову з Путіним щодо "нормандської зустрічі" і транзиту газу

Звіти про розмову німецької канцлерки і російського президента оприлюднили на офіційних сайтах обидвох, але подробиць обмаль. Відомо лише, що ініціювала спілкування Меркель. Ішлося про підготовку до саміту за участі України, Франції, Німеччини та Росії, але дату його сторони не назвали.    

Меркель ініціювала телефонну розмову з Путіним щодо "нормандської зустрічі" і транзиту газу

Залиште свій коментар

Вибір редакції