Україна готова до "газового" компромісу з Росією

Україна може запропонувати Росії авіапром, видобуток вугілля та нафти, суднобудування та космонавтику в обмін на дешевий газ.

Україна готова запропонувати Росiї компромiснi варiанти в рамках вирiшення газового питання, повідомив посол України в РФ Володимир Єльченко.

За його словами, Україна готова "запропонувати компромiснi варiанти, якi дадуть можливiсть РФ мати бiльше своїх iнтересiв в Українi".

За словами Єльченка, може йтися про кооперацiю, створення спiльних пiдприємств в авiапромi, видобуток нафти й газу, суднобудування та космонавтику.

"Найближчої суботи вiдбудеться зустрiч наших президентiв у Москвi. Я впевнений, що вони знайдуть вихiд iз цiєї ситуацiї", - зазначив посол.

Ранiше прем'єр-мiнiстр Микола Азаров наголошував, що Україна має "отримати нормальний контракт на постачання газу, звiсно, на прийнятних для Росiї умовах", i заради цього Україна готова пiти на компромiс.

Україна хоче переглянути газовi контракти, укладенi екс-прем'єром України Юлiєю Тимошенко на початку 2009 року, вважаючи, що за цим контрактом країна платить надто високу цiну за газ.

Нагадаємо, Віктор Янукович планує відвідати Москву 24 вересня. В ході візиту очікується зустріч з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим.

Кабінет міністрів України очікує від цього візиту підписання нового газового контракту.

Як повідомлялось, ціна російського газу для України у четвертому кварталі 2011 року складе близько 398 доларів за тисячу "кубів", що на 12% більше, ніж у третьому кварталі.

Читайте також:

Янукович може привезти з Москви нову газову угоду

Україна готова віддати Росії та Європі частину ГТС

У четвертому кварталі газ для України подорожчає до 400 доларів

Азаров хоче за 5 років зняти Україну з "газової голки"

Росія злякалася міжнародного аудиту газових угод з Україною

Росія готова судитися з Україною по газовому питанню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: