Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна готова до зупинки транзиту російського газу – міністр

В уряді можуть спробувати затримати реалізацію "Північного потоку-2".

Україна може оскаржити дозвіл Данії на будівництво трубопроводу "Північний потік-2", але розуміє, що в підсумку російський проєкт буде реалізовано. Про це заявив міністр енергетики Олексій Оржель в інтерв’ю "24 каналу".

"Дійсно "Північний потік-2" все одно якось буде реалізовуватися. На той дозвіл, який вони отримали нещодавно від Данії, ми зараз розглядаємо можливості якось, з точки зору екології, подавати апеляцію", - зауважив він.

Урядовець пояснив, що Росія може не бути готовою запустити цей проєкт із початком нового року, однак у перспективі він усе одно стане реальністю. "Чи може Росія не продовжувати? Ну, я думаю, що 1 січня 2020 року все ж таки "Північний потік-2" не буде повністю функціональним, і ми маємо все ж таки знаходити рішення", - заявив Оржель.

При цьому міністр додав, що навіть відсутність контракту з росіянами і зупинка транзиту через територію нашої держави цієї зими не матиме катастрофічних наслідків. "Україна готова до зупинки транзиту. Чому? Тому що в нас 21,7 мільярдів кубів закачано у підземні сховища. І дуже великі обсяги закачані у європейські газосховища для того, щоб бути готовим до ситуації з повною зупинкою транзиту", - розповів посадовець.

Кількома днями раніше Оржель анонсував, що ціна газу для населення і теплокомуненерго в першому кварталі 2020 року буде нижчою, ніж за той самий період цього року, навіть за умови припинення транзиту російського газу через територію України з наступного року.

Відео Росія готова підписати нову угоду про транзит газу до Європи через Україну

У Брюсселі завершились переговори між Росією та Україною за посередництвом Європейської комісії. Термін попереднього 10-річного контракту про транзит газу через Україну спливає наприкінці року, і на зустрічі представники сторін обговорюватимуть умови нової угоди. Дивіться включення ТСН із бельгійської столиці.  

Росія готова підписати нову угоду про транзит газу до Європи через Україну

Залиште свій коментар

Вибір редакції