Україна хоче газ по 150-160 доларів

Міністр палива та енергетики прокоментував переговори стосовно ціни на газ для України та вартості транзиту палива її територією.

Юрій Бойко
УНІАН
Юрій Бойко прозповів про газові переговори з Росією.
Україна та Росія ведуть переговори про ціну на імпортний природний газ на 2008 рік у рамках цінового коридору 150-160 доларів за тисячу кубометрів.

Про це повідомив міністр палива й енергетики Юрій Бойко.

"Вони (переговори) справді перебувають у рамках цього коридору, і ми вважаємо, що ми досягнемо взаєморозуміння з нашими партнерами щодо рівня цін", - сказав міністр.

Водночас він зазначив, що переговори ще не закінчені, й поки що рано говорити про якісь остаточні підсумки.

"Завтра наша делегація знову летить у Москву й говорити про те, що це питання вже вирішено ще рано", - сказав Бойко.

Він також підтвердив, що Мінпаливенерго виконає доручення прем'єр-міністра України Віктора Януковича від 31 жовтня протягом 7-10 днів завершити переговори з російським газовим монополістом компанією "Газпром" за цінами на газ на 2008 рік. 

Бойко також прокоментував питання вартості транзиту газу територією України. На думку міністра, транзитна ставка має визначатися на підставі економічних розрахунків. 

Голова Мінпаливенерго зазначив, що в російських партнерів України є розуміння вказаних питань. 

"Процес формування транзитної ставки має базуватися на економічних розрахунках. У цьому питанні в нас є розуміння з російськими партнерами", - сказав Бойко.
 
При цьому міністр назвав некоректними заяви про те, що діюча ставка плати за транзит газу (1,6 долара за одну тисячу кубометрів на 100 кілометрів) територією України є заниженою. 

"Ми ходимо десь у середнячках. Приміром, у нашого сусіда Польщі ставу транзиту становить 1,5 долара за тисячу кубометрів, а через чотири роки вона буде знижена до 1 долара", - зазначив Бойко.
 
Сьогодні, 6 листопада, на відкритті 11-го Міжнародного нафтогазового форуму ”Нафта і газ 2007”, Бойко зазначив, що уряд зробить усе можливе для того, аби перехід на ринкову ціну природного газу, що поставляється в Україну, був поступовим, до 2011-2013 років.

Газопровід
Lenta.ru
З російськими партнерами Україна обговорює як питання вартості газу, так і ціну на транспортування палива.
"Ми розраховуємо на поступовий перехід на ринкові ціни на газ протягом 3-5 років, і ми зробимо все, щоб для економіки цей процес був безболісним", - сказав він, зазначивши при цьому, що на відповідних принципах буде збудована політика уряду щодо транзитних ставок для зовнішньоекономічних партнерів. 

"Таким же чином ми побудуємо наші відносини із зовнішньоекономічними партнерами з питань транзиту. Ми знайшли розуміння з нашими партнерами, що цей перехід має відбуватися згідно з європейськими ставкам транзиту", – сказав міністр. 

Нагадаємо, через територію України транзитом щороку проходить близько 130 мільярдів кубометрів російського газу.
З 2006 року ставка на транзит російського газу в Європу через Україну зросла з 1,09 долара за 1 тисячу кубометрів на 100 кілометрів до 1,6 долара за 1 тисячу кубометрів куб на 100 кілометрів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: