Україна хоче качати більше нафти в обхід Росії

Україна хоче по максимуму завантажити нафтопровід Одеса-Броди в рамках проекту Євро-Азiйського нафтотранспортного коридору.

Україна зацiкавлена в активнiй участi у проектi Євро-Азiйського нафтотранспортного коридору в обхід Росії (Одеса – Броди – Плоцьк – Гданськ), повідомив президент Вiктор Янукович.

"Україна також зацікавлена в активнiй участi у цьому проектi, зокрема шляхом надання транзитних послуг. Стосовно європейських споживачiв, то вони отримають найкоротший, а тому й економiчно вигiдний шлях доставки каспiйської нафти для завантаження своїх нафтопереробних потужностей", - сказав він.

Зокрема, президент наголосив, що в сiчнi 2011 року пiд час Всесвiтнього економiчного форуму в Давосi Україна уклала двостороннi угоди у сферi транспортування нафти i поставок скрапленого природного газу, якi, за його словами, створюють необхiдну основу для подальшого розвитку спiвробiтництва.

На думку глави української держави, в умовах, коли свiтовi цiни на нафту неухильно пiдвищуються, Європа по-новому може розглядати проект ЄАНТК.

Янукович наголосив, що вже 2011 року до чинних контрактiв на транзит 4 млн тонн азербайджанської нафти до Бiлорусi Україна може додати транзит як мiнiмум 3 млн тонн на європейськi нафтопереробнi заводи.

"Зокрема, ми плануємо предметно обговорити з Польщею питання транспортування каспiйської нафти в напрямку Словаччини, Чехiї, Угорщини та iнших споживачiв Центральної та Схiдної Європи в рамках першого етапу реалiзацiї проекту ЄАНТК", - сказав Янукович.

Нагадаэмо, що ідея проекту будівництва Євро-Азійського нафтотранспортного коридору Одеса – Броди – Плоцьк – Гданськ виникла в середині 90-х років. Вона передбачала будівництво нового транспортного коридору нафти, який дозволив би постачати каспійську нафту в країни Західної та Центральної Європи.

Читайте також:

Лукашенко може зірвати аверс "Одеса-Броди"

Прибутків від Чорноморського шельфу не буде ще 10 років

Попит на нафту впав через високі ціни

ВідеоУкраїна хоче качати більше нафти в обхід Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: