Україна хоче качати більше нафти в обхід Росії

Україна хоче по максимуму завантажити нафтопровід Одеса-Броди в рамках проекту Євро-Азiйського нафтотранспортного коридору.

Україна зацiкавлена в активнiй участi у проектi Євро-Азiйського нафтотранспортного коридору в обхід Росії (Одеса – Броди – Плоцьк – Гданськ), повідомив президент Вiктор Янукович.

"Україна також зацікавлена в активнiй участi у цьому проектi, зокрема шляхом надання транзитних послуг. Стосовно європейських споживачiв, то вони отримають найкоротший, а тому й економiчно вигiдний шлях доставки каспiйської нафти для завантаження своїх нафтопереробних потужностей", - сказав він.

Зокрема, президент наголосив, що в сiчнi 2011 року пiд час Всесвiтнього економiчного форуму в Давосi Україна уклала двостороннi угоди у сферi транспортування нафти i поставок скрапленого природного газу, якi, за його словами, створюють необхiдну основу для подальшого розвитку спiвробiтництва.

На думку глави української держави, в умовах, коли свiтовi цiни на нафту неухильно пiдвищуються, Європа по-новому може розглядати проект ЄАНТК.

Янукович наголосив, що вже 2011 року до чинних контрактiв на транзит 4 млн тонн азербайджанської нафти до Бiлорусi Україна може додати транзит як мiнiмум 3 млн тонн на європейськi нафтопереробнi заводи.

"Зокрема, ми плануємо предметно обговорити з Польщею питання транспортування каспiйської нафти в напрямку Словаччини, Чехiї, Угорщини та iнших споживачiв Центральної та Схiдної Європи в рамках першого етапу реалiзацiї проекту ЄАНТК", - сказав Янукович.

Нагадаэмо, що ідея проекту будівництва Євро-Азійського нафтотранспортного коридору Одеса – Броди – Плоцьк – Гданськ виникла в середині 90-х років. Вона передбачала будівництво нового транспортного коридору нафти, який дозволив би постачати каспійську нафту в країни Західної та Центральної Європи.

Читайте також:

Лукашенко може зірвати аверс "Одеса-Броди"

Прибутків від Чорноморського шельфу не буде ще 10 років

Попит на нафту впав через високі ціни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: