Україна хоче повний ядерний цикл

На думку секретаря РНБО, Україна має створити власний повний цикл ядерного виробництва.

Плющ-Ющенко
УНІАН
Керівництво країни стурбоване станом атомної енергетики.
Україна повинна створити власний цикл ядерного виробництва.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборониУкраїни Іван Плющ сьогодні на засіданні РНБО. 

За словами Плюща, "Україна, маючи науково-дослідні та виробничі установи, інфраструктуру для обслуговування АЕС, власні поклади уранової руди, просто зобов`язана створити власний цикл ядерного виробництва і досягти енергетичної самодостатності. Нашими ключовими партнерами у цій сфері я бачу США, Францію та Росію".
 
На його думку, послідовна реалізація Енергетичної стратегії України дозволить виправити помилки, накопичені у ядерній галузі, зокрема, при створенні Державного концерну "Укратомпром".
 
"Загалом корисну ідею консолідації активів та підвищення інвестиційної привабливості підприємств при організації "Укратомпрому" було реалізовано нефахово, чим створено реальну загрозу економічній безпеці держави", – зазначив секретар РНБО. 

"Готуючись до корпоратизації, уряд не зробив жодних економічних розрахунків щодо обсягів необхідних інвестицій та щодо ризиків можливого відчуження державного майна", – заявив Плющ. 

Якщо, за його словами, порівняти кошти, потрібні для реалізації програм розвитку уранового та цирконієвого виробництв чи будівництва лише одного ядерного енергоблоку, з коштами, які можуть бути отримані за рахунок продажу частини акцій концерну, навіть за умови підвищення їх ринкової вартості, то питання відчуження державного майна стає реальною проблемою для країни. 

Внесення до статутного фонду "Укратомпрому" активів НАЕК "Енергоатом" і підприємств атомної промисловості без визначення механізмів їх збереження, загрожує відчуженню майна з державної власності. "І це робиться по відношенню до підприємств, які не підлягають приватизації і мають стратегічне значення для забезпечення енергетичної безпеки держави", – наголосив Плющ.
 
Саме цим, за його словами, пояснюється те, що президент України Указом від 13 серпня 2007 року №706/2007 зупинив дію постанов уряду щодо створення концерну та передачі йому державного майна. 

Секретар РНБО зазначив, що серйозною проблемою є відсутність стратегічного бачення, економічного обґрунтування та порушення тендерних процедур при реалізації важливих проектів у галузі енергетики. Це стосується створення резерву ядерного палива та ядерних матеріалів, постачання обладнання для енергоблоків №3, 4 Хмельницької АЕС, освоєння Новокостянтинівського родовища уранових руд тощо. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: