Україна хоче створити світовий резерв продовольчого зерна

Мінагропрод запропонував ООН створити на території України світовий резерв продовольчого зерна.

Україна запропонувала ООН розмістити на своїй території світовий резерв продовольчого зерна, повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк під час робочого візиту в Херсон.

Зокрема, Присяжнюк відмітив, що аграрії країни вже зібрали 30,5 млн т ранніх зернових, що на 8 млн т більше, ніж на початок серпня в 2010 році. І ще залишається зібрати до 1 млн га зернових. Із зібраного зерна до 60% - продовольче зерно високої якості.

На думку міністра, такі темпи агровиробництва дозволяють Україні позиціонувати себе як одного з лідерів на зернових зовнішніх ринках.

"Ми вийшли з пропозицією в Організацію об'єднаних націй (ООН) створити на території України світовий продовольчий резерв зерна. Ми готові забезпечити формування такого резерву в об'ємі 10-12 млн т продовольчого зерна. І ми готові його якісно зберегти і виконати інтервенції (зернові, - ред.) у разі ухвалення відповідних рішень ООН", - повідомив Присяжнюк.

Нагадаємо, за прогнозами президента Української зернової асоціації (УЗА) Володимира Клименка, у наступному маркетинговому сезоні (2011-2012 роки) Україна експортує близько 20 млн тонн зернових.

Як повідомлялось, 19 травня Україна на період до 1 січня 2012 року ввела мито на експорт пшениці (9%, але не менше 17 євро за тонну), кукурудзи (12%, але не менше 20 євро за тонну) і ячменю (14%, але не менше 23 євро за тонну).

Читайте також:

Україна зібрала вже більше половини врожаю зерна

Україна експортує половину врожаю зерна

Мінагропром покращив прогнози врожаю зернових

Українські аграрії втратять 6 мільярдів через мито на експорт зерна

Мінагропром хоче скасувати експортні мита на зерно

Аграріям рекомендують не поспішати продавати зерно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: