Україна хоче залучити на зовнішніх ринках один мільярд доларів - Данилюк

Міжнародні облігації випустять після проведення пенсійної та земельної реформ.

Україна планує до осені провести пенсійну та земельну реформи, а вже потім поновити діяльність на ринку міжнародних облігацій, щоб розмістити цінні папери на суму приблизно 1 млрд доларів США.

Про це в інтерв'ю The Wall Street Journal розповів міністр фінансів Олександр Данилюк. Він саме перебуває з робочим візитом у США, передає прес-служба Мінфіну.

"Уперше після російської агресії в Криму та на Донбасі Україна досягла фінансової стабільності та розпочалось економічне зростання, що за рік досягне 2,2%", - сказав Данилюк.

Щоправда, в Нацбанку не настільки оптимістичні й прогнозують зростання економіки України за підсумками 2017 року на рівні 1,9%.

Згідно з оновленим Меморандумом про співпрацю між Україною та МВФ за підсумками третього перегляду програми розширеного фінансування Extended Fund Facility, Київ наприкінці 2017 року має намір випустити п'ятирічні єврооблігації на 1 млрд доларів з прибутковістю 9%. Про це пише УНІАН. За прогнозами МВФ, починаючи від 2018-го, Україна буде щорічно залучати по 2 млрд доларів на зовнішніх ринках, а 2021-го сума залучення становитиме 3 млрд доларів.

Востаннє Україна отримала на зовнішньому ринку 1 млрд доларів від розміщення єврооблігацій під гарантії уряду США у вересні 2016 року.

Залиште свій коментар