Україна хоче засипати Європу зерном

Кабмін вже звернувся до Єврокомісії з проханням скасувати обмеження імпорту зерна до ЄС.

Кабмін Юлії Тимошенко звернувся до Єврокомісії з проханням скасувати обмеження на імпорт українського зерна. Про це вчора повідомив перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов.

Зерносховище
УНІАН
Україні терміново потрібно позбавлятися від надлишків зерна
"Ми направили відповідне звернення по зерну", - сказав він. За словами Турчинова, немає підстав для обмеження українського імпорту, адже такі дії неприпустимі в рамках Світової організації торгівлі.

Нагадаємо, 27 жовтня Євросоюз встановив ввізні мита на імпортне зерно: на імпорт пшениці – 95 євро за тонну, ячменю – 93 євро за тонну, жита і сорго – 24,16 євро за тонну, кукурудзи – 8,68 євро за тонну. Обмеження встановлені терміном на два роки. До кінця маркетингового року (1 липня 2009 р.) Україна може ввозити до країн ЄС пшеницю в рамках квоти 628 тисяч тонн зі ставкою мита 12 євро за тонну.

Дії уряду, скоріше за все, є реакцією на звернення Української зернової асоціації, яка попросила Кабмін підтримати зернову галузь.

Нагадаємо, цього року врожай зернових в Україні становить 54 мільйонів тонн проти 29,3 мільйона минулого року. На тлі цього, а також внаслідок обмежень на ввезення українського зерна до країн Євросоюзу і відмови купувати його Єгиптом ціни в країні різко знизилися.

Вже в 2008-09 маркетинговому році посіви пшениці в Україні можуть скоротитися на 1 мільйон гектарів. Українська зернова асоціація прогнозує зниження експорту зерна з України в грудні 2008 року на 17% в порівнянні з попереднім місяцем - до 1,5 мільйона тонн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: