Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна і Молдова отримуватимуть газ із Румунії

Країни погодили схему, котра забезпечить державі 1,5 млрд кубометрів палива на рік.

"Укртрансгаз" і "Молдовагаз" погодили технічні рішення щодо створення необхідних потужностей для отримання природного газу з території Румунії. Про це повідомляє пресслужба українського підприємства.

Транзит палива відбуватиметься завдяки системі трансбалканських трубопроводів шляхом реверсу. "Фахівці погодили модернізацію прикордонних газовимірювальних станцій ГВС "Гребеники" (Україна) та ГВС "Каушани" (Молдова) для роботи в реверсному режимі. Українська сторона планує побудувати додаткові обвідні лінії газопроводів, встановити нові технологічні перемички з монтажем трьох шарових кранів та завершити реконструкцію ГВС "Гребеники" до кінця 2019 року", - інформують в "Укртрансгазі".

Постачання газу з Румунії
Укртрансгаз

Очікується що постійна потужність для імпорту з Румунії обсягом 1,5 млрд кубометрів газу на рік буде створена до 1 січня 2020 року. Це забезпечить основну мету проекту – диверсифікацію маршрутів газопостачання України. "Транспортування блакитного палива від точки Ісакча-1- Орловка відбуватиметься магістральними газопроводами "Роздільна – Ізмаїл" та "Шебелинка – Дніпропетровськ – Кривий Ріг – Ізмаїл", - уточнюють на підприємстві.

Фахівці наголошують, що для України і Молдови цей проект має стратегічне значення, адже диверсифікація шляхів постачання газу підвищить надійність та безперебійність забезпечення блакитним паливом споживачів в обох країнах.

Відео Україні та Росії не вдалося домовитися про умови транзиту блакитного палива до Європи

Перемови проходили у Брюсселі під наглядом Європейської комісії. Україна наполягає на новому контракті за європейськими правилами. Росія хоче продовження попереднього. Чинний контракт спливає 31 грудня. 

Україні та Росії не вдалося домовитися про умови транзиту блакитного палива до Європи

Залиште свій коментар

Вибір редакції