Україна і Росія активізують роботу над консорціумом по ГТС

Російський міністр повідомив, що дав доручення щодо активізації роботи в напрямку створення консорцуму.

Україна і Російська Федерація прискорять роботу із створення консорціуму для модернізації української газотранспортної системи, повідомив сьогодні, 22 квітня, міністр енергетики РФ Сергій Шматко.

"Ми доручили російсько-українському підкомітету по співпраці інтенсифікувати роботу, зокрема по консорціуму для модернізації ГТС. Ми від цієї ідеї не відмовляємося", - сказав, зокрема, російський міністр.

Раніше повідомлялося, що Україна і РФ в ході зустрічі президентів обох країн в Харкові в середу домовилися про зниження ціни на імпортний газ на 30% від вартості, яка щокварталу розраховується по формулі, закріпленій в контракті на постачання газу між російським "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України".

У 1 кварталі ціна газу складала більше 305 доларів за тис. куб. м, в 2 ціна прогнозується на рівні $330 за тис. куб. м.

Середня ціна в 2010 по року, з урахуванням збереження існуючого формульного ціноутворення, прогнозується Кабміном на рівні $334 за тис. куб. м.

Віце-прем'єр-міністр з питань економіки Сергій Тігіпко вважає оптимальною ціною на природний газ, що імпортується з Росії, для України $230-240 за тис. куб. м.

Нагадаємо, на початку квітня керівник українського уряду Микола Азаров заявив, що модернізація української газотранспортної системи сприятиме значному підвищенню рентабельності транзиту природного газу.

Читайте також:

Українські металурги і хіміки схвалили газові угоди з РФ

Янукович і Мєдвєдєв підписали газовий контракт з 30-відсотковою знижкою

Азаров пояснив необхідність модернізації українського газогону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: