Україна і Росія готують новий газовий договір

Джерела в уряді запевняють, що до 1 липня 2011 року буде узгоджений проект нової міжурядової угоди про співробітництво України та Росії в газовій галузі.

Україна і Росія домовилися до 1 липня 2011 року підготувати узгоджений проект нової міжурядової угоди про співробітництво в газовій галузі. Про повідомило джерело в уряді.

За словами джерела, зокрема, Міністерству енергетики Російської Федерації та Міністерству палива та енергетики України спільно з ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" доручено продовжити регулярні консультації на рівні робочих груп з метою підготовки узгодженого проекту угоди та внести його на розгляд урядів Україні і Росії в термін до 1 липня 2011 року.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров сказав, що якщо Росія не перегляне укладену в 2009 році угоду, то Київ буде шукати "інші механізми" зміни договору і не буде слідувати положенням всі 10 років.

В Україні сподівалися на перегляд газових умов під час візиту Володимира Путіна. Зокрема Микола Азаров заявляв, що Україна буде наполягати на перегляді чинної угоди з Росією про постачання газу в Україну. Проте пізніше прем'єри України і Росії відмовилися коментувати хід україно-російських газових переговорів.

Журналістам не вдалося дістати відповідь від прем'єрів на це запитання, оскільки анонсованої після засідання комітету економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії прес-конференції так і не відбулося.

Наприкінці засідання співробітники протоколу оголосили, що Азаров і Путін обмежаться лише заявами щодо результатів роботи, а прес-конференції не буде "оскільки засідання сильно затягнулося в часі".

Українські та російські урядовці після засідання комісії також відмовилися коментувати газове питання.

Так міністр палива і енергетики Юрій Бойко на запитання, чи обговорювалося питання газу під час засідання, відповів: "Обговорювався широкий спектр питань".

Не відповів на таке ж питання і його російський колега Сергій Шматко, але порадив українцям не зациклюватися на газі.

Читайте також:

Росія порадила Україні ставитися до газу спокійніше

Кабмін схвалив проекти документів для підписання з РФ

Путін підписав у Києві дев'ять угод

Україна погодилася на російські умови при створенні нафтогазового СП

Росія назвала ціну на газ для України у 2011 році

Азаров: злиття "Нафтогазу" і "Газпрому" не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: