Україна і Росія не домовилися про створення СП "Нафтогазу" і "Газпрому"

Москва твердо має намір будувати газопровід. Київ же не згоден на таких умовах створювати СП і вимагає припинення будівництва Росією South Stream.

Президенти України і Росії не змогли домовитися про умови створення спільного підприємства НАК "Нафтогаз Україна" і "Газпрому".

У п'ятницю 26 листопада в рамках візиту Віктора Януковича до Росії відбулася зустріч міністра з питань палива та енергетики Юрія Бойко і голови "Газпрому" Олексія Міллера, пише "Коммерсант-Украина".

Як повідомила прес-служба "Газпрому", на зустрічі йшлося про ресурсну базу, яка може бути передана російською стороною в СП. "Сторони розглянули конкретні родовища, в тому числі в Астраханській області", - повідомили в "Газпромі".

Високопоставлене джерело в Мінпаливенерго зазначило, що для Києва "головне - домогтися гарантій завантаження газотранспортної системи не менш ніж на 100 млрд кубометрів і припинення будівництва Росією South Stream".

Однак, за словами іншого джерела, близького до переговорів, Москва твердо має намір будувати газопровід, і тому "важко давати гарантії за обсягами транзиту на перспективу 25 років по системі "Нафтогазу". Київ же, за його словами, не згоден на таких умовах створювати СП, і саме це питання було піднято на переговорах.

"Вже Nord Stream знизить обсяги українського транзиту. У звіті "Газпрому" за III квартал прямо сказано, що обсяг транзиту через Словаччину залежить від термінів введення в дію Nord Stream. Газ же в Словаччину надходить тільки через Україну", - зауважив голова East European Gas Analysis Михайло Корчемкін.

Причина розбіжностей криється і в схемі повернення "Нафтогазом" 11 млрд кубометрів газу RosUkrEnergo (RUE). На переговорах з Олексієм Міллером Юрій Бойко, за інформацією видання, запропонував, щоб "Нафтогаз" повернув RUE не 11 млрд кубометрів, а половину цього обсягу.

Запропонована схема така: "Нафтогаз" повертає трейдеру весь обсяг, проте потім оформляє повернення 5-6 млрд кубометрів за низькою ціною 150-180 дол. за тисячу кубометрів в якості заліку по боргах RUE перед НАК (на 1,7 дол.млрд).

Проте в "Газпромі" вимагають іншої послідовності дій: повернення "Нафтогазом" всього обсягу газу RUE, переоформлення його на "Газпром експорт" і реалізація за контрактами "Газпрому" в ЄС з подальшими розрахунками з другим акціонером RUE Дмитром Фірташем, а також погашення боргів трейдера перед НАК.

Нагадаємо, навесні прем'єр-міністр Росії Володимир Путін запропонував об'єднати "Газпром" з "Нафтогазом" і на першому етапі створити на паритетних умовах СП, до якого з української сторони увійшли б видобувні і транспортні активи, а з боку "Газпрому" - родовища аналогічної вартості на півострові Ямал чи на півдні Росії.

Астраханські родовища газу відрізняються вкрай складними умовами видобування через високий вміст сірки. Раніше в регіонах відмовилися працювати цілий ряд найбільших західних компаній, зокрема Total. Однак Україна погодилася на цю пропозицію. Причому астраханські родовища - поки єдине питання, в якому сторони дійшли згоди.

Читайте також:

"Газпром" запропонував "Нафтогазу" для спільного підприємства астраханські родовища

Росія готова говорити про газові побажання України

Янукович пообіцяв не віддавати росіянам газову трубу

"Нафтогаз" платитиме Москві по мільярду доларів щомісяця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: