Україна і Росія почали переговори щодо зниження ціни на газ

Микола Азаров повідомив про початок переговорів щодо пониження ціни на газ для України. На його думку, оптимальна ціна на російський газ - 200 дол.

Переговори щодо зниження ціни на газ розпочалися між Росією та Україною. Про це заявив прем'єр-міністр України Миколи Азарова.

"Вчора у нас відбулися переговори з віце-прем'єром Росії Сечіним (віце-прем'єр Ігор Сечін курирує російський ПЕК). Поки ще рано говорити про результат, але процес цей почався", - сказав він.

Азаров також нагадав, що обговорював таку можливість з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним під час його останнього візиту в Україну. За його словами, тоді як приклад він привів вартість російського газу для Польщі та Німеччини, яка, на думку Києва, значно нижче, ніж для України. "Звичайно, ми розуміємо - складним буде процес переговорів. Але, у всякому разі, прем'єр-міністру Росії нічого було відповісти на це питання", - сказав Азаров.

Влада України називає газові угоди з Росією "кабальними" і всіляко домагається їх перегляду.

У першому кварталі ціна на російський газ для України становила близько 264 доларів. Додаткова угода до базового контракту "Нафтогазу" і "Газпрому", укладеного 21 квітня 2010, передбачає знижку на газ у розмірі 100 доларів за тисячу кубометрів. "Нафтогаз" прогнозує, що у другому кварталі ціна на газ підвищиться до 280 доларів. Середньорічна ціна на газ з РФ для України в 2011 році може перевищити 300 доларів за тисячу кубометрів.

На думку Азарова, оптимальна для української економіки ціна на російський газ становить 200 доларів за тисячу кубометрів.

Угода про постачання газу, що передбачає формулу ціноутворення на паливо, була підписана в 2009 році. Формула, закладена в угоді, передбачає прив'язку до ціни на нафту на світових ринках.

У квітні 2010 року РФ пішла на поступки і надала сусідній державі знижку в розмірі 100 доларів за тисячу кубометрів газу від вирахуваної за вищезазначеною формулою ціни, якщо та складе більше 330 доларів, або 30-процентну знижку, якщо менше. Росія погодилася на ці умови в обмін на продовження терміну перебування російського Чорноморського флоту в Криму.

18 квітня 2011 голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Росія не може надати Україні нові преференції щодо ціни на газ.

"В Україні в черговий раз лунають заклики переглянути, і навіть скасувати, російсько-українські газові угоди. Цього разу в судовому порядку. Але ця затія абсолютно неконструктивна і безперспективна... Дії з виконання контракту не можуть бути поставлені під сумнів. Ціна, яка тепер визначається за формулою, є ринковою і справедливою", - сказав він.

Генпрокуратура України в квітні порушила кримінальну справу відносно екс-прем'єра Юлії Тимошенко та екс-голови "Нафтогазу" Олега Дубини. Їх підозрюють у перевищенні посадових повноважень під час укладення угоди на постачання російського газу в 2009 році.

Пізніше Генпрокуратура України заявила, що чинний газовий контракт з Росією був підписаний в 2009 році з грубими порушеннями українських законів.

Читайте також:

Азаров назвав справедливу ціну на російський газ

"Газпром": ціна на газ для України є справедливою

БЮТ визнав, що газові контракти Тимошенко невигідні: все через Фірташа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: