Україна і Росія провели переговори про злиття "Нафтогазу" і "Газпрому"

"Газпром" не пов'язує об'єднання з "Нафтогазом" і консорціум для ГТС. "Газпром" не має наміру відмовлятися від будівництва газопроводу "Південний потік" для поставок газу до Європи.

На робочій зустрічі в Москві міністр палива та енергетики України Юрій Бойко і глава "Газпрому" Олексій Міллер обговорили питання, пов'язані з пропозицією прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна про об'єднання ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".

Пропозиція про об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу України" не пов'язане з ідеєю створення газотранспортного консорціуму для модернізації української газотранспортної системи (ГТС) на тристоронній основі, а також "Газпром" не має наміру відмовлятися від будівництва газопроводу "Південний потік" для поставок газу до Європи. Про це заявив Олексій Міллер за підсумками зустрічі з Юрієм Бойком.

"30 квітня голова уряду Російської Федерації Володимир Володимирович Путін в Сочі презентував українській стороні пропозицію про об'єднання" Газпрому "і НАК" Нафтогаз України ". Сьогодні на зустрічі ці пропозиції ми обговорили трохи більш докладно. Українська ГТС спочатку створена для транспортування російського газу до Європи. А, як відомо, будь-яка труба є цінним активом, тільки якщо вона заповнена газом. Але пропозиція про об'єднання ніяк не пов'язане з ідеєю створення газотранспортного консорціуму на тристоронній основі з участю Росії, України і європейських компаній. Це інша пропозиція - більш глобальне, більш масштабне ", - сказав Міллер.

Він висловив упевненість, що об'єднання двох компаній стане важливою складовою підвищення енергобезпеки Європи поряд з диверсифікацією маршрутів постачання російського газу до Європи.

"У зв'язку з цим, наші плани з будівництва" Південного потоку "залишаються незмінними. Ми плануємо, що до 31 грудня 2015 з'являться значні газотранспортні потужності з постачання російського газу по новому експортному коридору", - підкреслив Міллер.

30 квітня голова уряду Російської Федерації Володимир Путін в Сочі презентував українській стороні пропозицію про об'єднання "Газпрому" і НАК "Нафтогаз України".

Президент Віктор Янукович погодився би на об'єднання НАК "Нафтогаз України" та російського "Газпрому" але тільки на рівних умовах у форматі "50 на 50".

Читайте також:

Янукович назвав умову злиття "Нафтогазу" та "Газпрому"

Україні виділять одне місце в раді директорів об'єднаного "Газпрому"

Азаров і Путін за два місяці вирішать долю української труби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: