Україна і ЄС розібралися з секонд-хендом

Україна вводить ввізні ціни на секонд-хенд. Малозабезпеченим українцям варто готуватися до подорожчання вживаного одягу.

Україна і ЄС в цілому домовилися про введення захисних заходів на одяг секонд-хенд. Про це повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій П'ятницький після закінчення консультацій з ЄС про створення зони вільної торгівлі.

"Я не називатиму зараз конкретні цифри, але зрозуміло, що вони відображатимуть якусь кон'юнктуру цін, що склалася, на одяг", - сказав він.

П'ятницький відзначив, що вхідні ціни на секонд-хенд передбачають введення мит на товари, що імпортуються до України, за ціною нижче, ніж встановлена вхідна ціна.

"Є певний рівень, про який ми домовляємося, який складається на ринку, нижче цього рівня застосовується певне мито, яке коректує цю ціну. Якщо ціна вища цього порогу - не застосовується (мито)", - відзначив він.

За даними Держкомпідприємництва, щорічно в Україну ввозиться по 2 кг секонд-хенду на людину, а його середня декларована вартість становила минулого року 0,4 дол./кг. Іншими словами, собівартість ношеної кимось за кордоном майки, сорочки або кофтини дорівнює 50–80 коп. (вага 150–250 г), джинсів - 1,9 грн (600 г), пуховика - 4,8 грн (1,5 кг), а їх роздрібні ціни в п'ять-десять разів вищі.

Як повідомлялося, найбільше секонд-хенду в Україні (48,6%) купують бідні молоді люди у віці до 36 років. Такі дані оприлюднив Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

За даними президента Всеукраїнської асоціації дилерів одягу секонд-хенд Владислава Мясоєдова, найчастіше відвідують відповідні магазини люди у віці 26-35 років (25,5%) і 36-45 років (25,6%). На молодих людей у віці до 25 років припадає частка у 23%, а ті, кому за 60 років купують лише 5,3% вживаних речей.

Середній місячний дохід покупців вживаного одягу складає близько 800 гривень.

Читайте також:

Секонд-хенд в Україні найбільше купує бідна молодь

В Україні подорожчає секонд-хенд

Уряд знайшов спосіб обмежити ввезення секонд-хенду

Життя в Україні дорожчає втричі швидше, ніж ростуть зарплати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: