Україна купить частку "Росатому"

Під створення українсько-російського СП в урановій галузі мається на увазі купівля Києвом одного з комбінатів "Росатому". За таким принципом з Росією співпрацює Казахстан.

Україна увійде у капітал одного з комбінатів "Росатому" в рамках створення СП з Росією у сфері збагачення урану.

Про це повідомили джерела, знаоймі з перебігом переговорів між Києвом та Москвою в урановій галузі, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Украина обогатится в России".

Швидше за все Київ викупить частку "Росатому", як це зробив Казахстан.

Спочатку "Казатомпром" домовився з компанією про створення нового підприємства зі збагачення урану. Але в цьому році операція була переформатована: "Казатомпром" отримає пакет акцій Уральського електрохімічного комбінату, що входить до підприємств "Росатому", і можливість використовувати вже існуючі потужності.

Технологіями збагачення урану володіють лише деякі країни, але поширеною практикою є створення міжнародних СП і консорціумів щодо їх використання, зазначає глава російської групи "Атомпромресурси" Андрій Черкасенко. Як приклад він наводить європейську Urenco Group, де частки мають Нідерланди, Франція та Британія. Крім того, у Urenco є СП з французькою Areva. За словами експерта, це дозволяє зацікавленим країнам отримувати доступ до послуг зі збагачення урану.

Російські потужності зі збагачення зараз і в середньостроковій перспективі надлишкові, тому проект вигідний Росії. А Україні партнерство дозволить, на думку Черкасенка, отримати гарантований доступ до низькозбагаченого урану.

Нагадаємо, раніше глава держкорпорації "Росатом" Сергій Кирієнко заявив, що Росія і Україна обговорюють питання про створення комерційного СП у сфері збагачення урану.

За його словами, СП з Україною буде створюватися за аналогією з СП, яке створюється з Казахстаном. Мова йде про підприємство на території РФ.

Читайте також:

Росія і Україна об'єднають уранові галузі

Росія забезпечить сировиною український завод ядерного палива

Україна купила у Росії 10% акцій центру зі збагачення урану

З України почали вивозити збройовий уран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: