Україна купуватиме менше російського газу

У другій половині поточного року Україна купуватиме значно менше російського газу.

Україна зменшить обсяги закупівлі російського газу в другому півріччі 2011 року, повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров.

"У наступному півріччі, у другому півріччі ми газу будемо купувати значно менше, ніж у першому півріччі, оскільки зросте його ціна. Ми основні закупівлі зробили в першому кварталі і в другому кварталі, фактично вже не будемо закуповувати газу", - сказав Азаров.

Як повідомлялося раніше, заступник департаменту нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Костянтин Бородін у ході українсько-російського економічного форуму, який проходив у четвер в Києві, заявив, що ціна російського природного газу для України в третьому кварталі 2011 року прогнозується на рівні 350 дол. за 1 тис. куб. м, а в четвертому кварталі вона може перевищити 400 дол. за 1 тис. куб. м.

У той же час Бородін нагадав, що Україна веде діалог з російською стороною про внесення змін до контракту на поставку природного газу до України.

"Ці контракти не відповідають останнім змінам, які були внесені до контрактів між держсуб'єктами Росії та Європейських країн", - сказав Бородін.

Заступник глави департаменту уточнив, що українська сторона пропонує внести ряд змін до чинного контракту в частині зміни базової ціни газу, включення в контракт знижок залежно від обсягу газу, що купується і сезонних знижок.

Крім того, Україна пропонує внести зміни до складових формули ціни газу для України, яка наразі прив'язана до газойлю, який в енергобалансі України не застосовується.

Нагадаємо, що перший раунд переговорів завершився фактично нічим. Міністр палива та енергетики Юрій Бойко та голова ВАТ "Газпром" Олексій Міллер домовилися лише про наступний раунд переговорів, який пройде у середині травня 2011 року після проведення додаткових консультацій на рівні робочих груп.

Читайте також:

Перший раунд газових переговорів завершився нічим

Російський газ для України подорожчає до 400 доларів

"Нафтогаз" скоротив збитки на 50%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: