Україна має намір експортувати більше 16 мільйонів тон зерна

Експорт пшениці очікується на рівні 6,7 млн тон, у тому числі 3 млн тон - продовольчої, кукурудзи - 5 млн тон, ячменю - 3,7 млн тонн і 0,5 млн тон інших культур.

Експорт зерна з України в поточному маркетинговому році (МР, липень 2010 - червень 2011) може скласти близько 16 млн тон, вважає міністр аграрної політики Микола Присяжнюк.

"Ми плануємо експорт зерна близько 16 млн тонн", - сказав він журналістам у вівторок, 20 липня.

За словами міністра, зокрема, експорт пшениці очікується на рівні 6,7 млн тон, у тому числі 3 млн тон - продовольчої, кукурудзи - 5 млн тон, ячменю - 3,7 млн тонн і 0,5 млн тон інших культур.

Як повідомлялося раніше з посиланням на віце-прем'єра з питань агрополітики Віктора Слауту, виходячи з очікуваного урожаю на рівні 42 млн тон (у вазі після доопрацювання), Україна в новому МР має можливість поставити на зовнішні ринки близько 18 млн тон зерна.

При цьому він вважає, що в цьому МР зросте експорт української кукурудзи, проте скоротяться зовнішні постачання пшениці.

Як повідомлялося, в України є шанс посилити свої позиції на світовому ринку зерна. Посуха по всьому світу спровокувала різкий ріст вартості зернових - на минулому тижні на товарній біржі Чикаго ціни на них досягли максимуму за останні 13 місяців. Українським компаніям стало украй вигідно експортувати пшеницю - її ціна у світі складає понад 200 доларів/т, тоді як в Україні доки трохи більше 150 доларів/т.

Читайте також:

Посуха суттєво посилить позиції України на світовому ринку зерна

Україна знизить експорт зернових

Через дощі Україна може залишитися без зерна

ВідеоУкраїна має намір експортувати більше 16 мільйонів тон зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: