Україна має намір ввести квоти на експорт пшениці і ячменю

Експерти впевнені, що сільгоспвиробники постраждають в будь-якому разі - закупівельні ціни на зерно будуть знижуватися.

Віце-прем'єр Борис Колесніков повідомив, що в уряді обговорюється можливість продажу квот на експорт зернових на аукціонах, а його колега Віктор Слаута пропонує видавати їх виходячи з об'єму експорту компаніями в попередньому маркетинговому році.

Обидва рішення планується розглянути на засіданні Кабміну у понеділок, 4 жовтня, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті "Зерно выставляют на аукцион".

"Продовольча пшениця має великий попит, ціни на неї знову ростуть. Ми повинні захистити внутрішній ринок, як це роблять усі країни",- сказав Слаута і додав, що введення квот на експорт дозволить операторам внутрішнього ринку і хлібопекарам закуповувати зерно за прийнятними цінами.

Експерти впевнені, що в обох випадках постраждають сільгоспвиробники - закупівельні ціни на зерно будуть знижуватися.

"Ціни ростуть в результаті зниження пропозиції на ринку - останні две-три тижні сільгоспвиробники притримували зерно в надії продати його максимально вигідно",- заявив директор аналітичного центру „Украгроконсалт" Сергій Феофілов. Він звертає увагу на те, що на світовому ринку ціни на зернові вже місяць залишаються стабільними. При цьому в Україні за останній тиждень на фуражну пшеницю вони виросли в середньому на 50 грн./т, до 1,4 тис. грн./т, ячмінь - на 120-150 грн./т, до 1,62 тис. грн./т.

Нагадаємо, раніше президент Української аграрної конфедерації (УАК), голова Ради підприємців при Кабміні Леонід Козаченко оцінив втрати виробників зерна через перешкоджання експорту в 6 млрд. гривень.

Читайте також:

Аграрії звинувачують уряд в мільярдних збитках

Аграріїв змусять продавати частину врожаю державі

В Україні посіяли 40% озимих: на більше немає грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: