Україна має найбільші в Європі запаси сланцевого газу

Уряд планує вивчити міжнародний досвід з вивчення та розробки сланцевих родовищ в Україні, популярність яких почала стрімко зростати.

За даними НАК "Надра України", Україна має найбільші в Європі запаси сланцевого газу. Міністерство охорони навколишнього природного середовища планує залучати міжнародних інвесторів до вивчення й розробки українських родовищ.

У повідомленні зазначається, що, зокрема, Мінприроди й НАК "Надра України" презентували на виставці та конференції World Shale Gas-2010, яка пройшла в США, родовища сланцевого газу в Україні для залучення міжнародних інвесторів і партнерів до їх вивчення та розробки.

У роботі конференції взяли участь міністр охорони навколишнього середовища Микола Злочевський і голова правління НАК "Надра України" Едуард Ставицький.

Мета візиту української делегації до США - вивчення технологічного процесу, проблем і ризиків видобутку сланцевого газу й пошук потенційних партнерів для розробки родовищ в Україні.

Сланцевий газ – природний газ, що видобувається зі сланцю, поширеної осадової породи.

Сланцевий газ змінив енергетичний ринок США й забезпечує 15-20% видобутку. В 2009 році США, вперше з 2001 року, обігнали Росію з видобутку газу, в основному за рахунок сланцевого газу.

Найбільші нафтові компанії, включаючи ExxonMobil й Shell, отримали ліцензії на пошук сланцевого газу в Швеції, Польщі, Німеччині та Франції. Таким чином, сланцевий газ може незабаром прийти до Європи, змінивши баланс сил в її відносинах із Росією.

Як повідомлялося раніше, Керівники НАК "Нафтогаз України" і російсько-британської ТНК-ВР підписали угоду про розвідку і видобуток сланцевого газу з щільних шарів піщаників у Донецькій області.

Домовленість була досягнута в рамках засідання комітету з економічного співробітництва під керівництвом прем'єрів України і Росії Миколи Азарова і Володимира Путіна.

Читайте також:

У світі виникла мода на український сланцевий газ

Росіяни і британці видобуватимуть газ на Донбасі

Експерти: в Україні запаси газу та нафти більші, ніж в Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: