Україна може не отримати цього року новий кредит від МВФ – Гонтарева

Голова НБУ причиною називає зволікання парламенту з прийняттям необхідних законів.

До кінця 2016 року Україна, скоріше за все, не отримає від Міжнародного валютного фонду черговий транш кредиту на 1,3 млрд доларів США. Причина – зволікання Верховної Ради з ухваленням необхідних для продовження співпраці законів для продовження реформ. Зокрема, йдеться про запровадження ринку сільськогосподарських земель та пенсійну реформу.

Про це в інтерв'ю Reuters сказала голова Нацбанку Валерія Гонтарева.

"Є ризики, що нам не вдасться отримати його (кредит) у цьому році", – зазначила Гонтарева.

Нині золотовалютні резерви НБУ становлять 15,5 млрд доларів. Регулятор раніше прогнозував, що на кінець року вони мають скласти 17,5 млрд доларів. Не буде кредиту від МВФ – тож і не виконають цей план. Ще 600 млн євро обіцяв дати Євросоюз. Але, скоріше за все, гроші з ЄС надійдуть на початку 2017-го.

Наступного року Україна має сплатити 2,5 млрд доларів – за купонами облігацій та погасити заборгованість за раніше взятими кредитами.

"Ми побачимо, як наші резерви почнуть розставати перед нашими очима. Наші останні два з половиною роки роботи щодо стабілізації ситуації, підвищення резервів, стабілізації макроекономіки, почнуть випаровуватися", – сказала Гонтарева.

Голова НБУ запевнила, що регулятор виконав усі зобов'язання перед МВФ, зокрема, щодо очищення банківської системи.

"Центральний банк несе відповідальність за свою територію. На жаль, ми не можемо зробити пенсійної та земельної реформ тощо. Я не хочу, щоб хто-небудь сумнівався в тому, що для забезпечення фінансової стабільності важливо продовжувати співпрацю з МВФ та іншими нашими партнерами", – наголосила Гонтарева.

Щодо заяв "джерел", які тиражують ЗМІ щодо націоналізації "Приватбанку", Гонтарева це не підтвердила.

"Приватбанк" великий, тому перевірка там відбувається в даний момент", – зазначила голова НБУ та відмовилася розповідати про деталі.

Більшість із 18 найбільших українських банків станом на вересень виконали обов'язкову докапіталізацію. Водночас у вересні "Приватбанк" виплатив 1 млрд 45 млн грн у рахунок погашення кредитів рефінансування НБУ.

Нагадаємо, протягом останніх двох із половиною років в Україні визнали неплатоспроможними понад 80 банків.

Раніше Гонтарева розповіла про економічні прогнози та в чому позитив від "лускання" банків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: