Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Єврокомісар озвучив умови, за виконання яких Україна отримає додаткові півмільярда євро

Всього передбачається до 5 млрд євро додаткових інвестицій.

Україна може отримати щонайменше 500 млн євро від ЄС цього року.

Про це у Європейській правді написав Європейський комісар з питань європейської політики сусідства Ган Йоганнес.

Він назвав ініціативу фінансової підтримки "Реформи заради інвестицій". Для отримання коштів Україні потрібно до літніх парламентських канікул виконати три вимоги Єврокомісії, серед яких вирішення питань щодо регулювання у сфері енергетики, незалежності бізнес-омбудсмена, а також зняти вимогу подання електронних декларацій антикорупційними активістами.

"Хоча економічне зростання і відновилося після найглибшої кризи 2015 року, та воно, схоже, встановилося на рівні всього 2-3%. А це надто мало, щоб задовольнити справедливі очікування українських громадян",- пише єврокомісар.

Крім того, контракт з Єврокомісією "Реформи заради інвестицій" став першим кроком для впровадження іншої фінансової ініціативи - "Плану Маршалла для України", яка може принести для української економіки щонайменше 5 млрд євро протягом трьох років.

Так вважають автори проекту "План Маршалла для України", депутати литовського парламенту Гедімінас Кіркілас та Андрюс Кубілюс.

Умови отримання інвестицій за програмою "План Маршалла для України" і "Реформи заради інвестиції" збігаються.

"Ми повністю поділяємо думку ЄС про те, що зростання економіки в Україні не відповідає законним прагненням пересічних українців. Ми сприймаємо ініціативу щодо контракту "Реформи заради інвестицій" як стимул об'єднати наші зусилля з міжнародними донорами, партнерами та фінансовими установами, щоб у підсумку зробити інвестиційну підтримку Україні відчутною та помітною, а головне – пов'язаною з прогресом у створенні інвестиційних можливостей та у впровадженні реформ у державі", - зазначають литовські депутати.

Отримані кошти за "Планом Маршалла" планується направити на реалізацію реформ, завдяки чому, як очікується, Україна зможе пришвидшити економічне зростання на 6-8%.

"Ми бачимо, що в українській владі з'являється розуміння того, що ці проблеми потрібно вирішити невідкладно. Особливо - розуміння того, що ви втрачаєте інвестиції у реальну економіку на суму до 5 мільярдів євро. Такі значні кошти є у зобов'язаннях міжнародних фінансових інститутів для України, зроблених у період від 2014 року. Досвід свідчить, що для вирішення цієї проблеми вам необхідно розбудовувати інституційну спроможність, а також приділяти більше уваги до вже наявних коротко- та середньострокових пріоритетних проектів, особливо - до проектів щодо відновлення Східної України. Ми віримо, що з усіх цих питань можливо досягнути згоди у між основними політичними гравцями в Україні та міжнародною спільнотою", - заявили литовські депутати.

Нагадаємо, нещодавно мінфін та єврокомісія обговорили умови надання четвертого траншу Україні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції