Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна може отримати п'ятий транш МВФ до осені - глава НБУ

Смолій описав процедуру прийняття рішення Фондом.

Україна може отримати п'ятий транш Міжнародного валютного фонду до осені цього року.

Про це в інтерв'ю Zn.ua розповів голова Національного банку України Яків Смолій.

Він нагадав, що для отримання траншу МВФ Україна брала на себе зобов'язання - підняти тарифи на газ і прийняти закон про Антикорупційний суд.

Смолій зазначив, що НАК "Нафтогаз України" представив МВФ іншу концепцію газового ринку, яку у фонді в підсумку визнали прийнятною для продовження переговорів. А нещодавно Верховна Рада прийняла закон про Антикорупційний суд.

"Після узгодження всіх питань і прийняття рішення зазвичай приблизно через тиждень-два до Києва прибуває місія Фонду. Вона тут працює близько двох тижнів, після чого їде до Вашингтона і готує документи на засідання ради директорів. Це ще близько двох тижнів. Після ухвалення рішення радою директорів потрібні ще кілька тижнів для його оформлення та перерахування коштів. Таким чином, суто для проходження всіх процедур необхідно близько двох місяців. Тобто так, до осені це [отримати транш МВФ] можливо", - сказав глава Нацбанку.

Раніше голова Нацбанку Яків Смолій заявляв, що через президентські вибори 2019 року в Україні Київ зможе розраховувати на нову програму кредитування Міжнародного валютного фонду не раніше 2020 року. За його словами, нова програма продублює ті умови, які Україна не виконала в рамках нинішньої програми.

Якщо ж Україна не отримає чергові транші кредиту від МВФ за нинішньою програмою, НБУ буде проводити більш жорстку монетарну політику - щоб стримати інфляцію та виведення капіталу за кордон.

ВідеоПарубій розкрив подробиці переговорів з МВФ

Якщо в Україні створять Антикорупційний суд, підняття тарифів на комунальні послуги для населення можуть відтермінувати. Про це спікер Андрій Парубій веде переговори з МВФ та Венеційською комісією.

Парубій розкрив подробиці переговорів з МВФ

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції