Україна може програти російській фірмі 12 мільярдів через Іллічівський порт

Судове засідання заплановане на середу і може стати крапкою в кількарічній суперечці.

Російська компанія виставила космічний рахунок Іллічівському морському порту за нібито недоотримані прибутки. Судова тяганина триває вже майже два роки, на кону 12 млрд гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вибиті шибки і зруйновані двері – так у 2011 році за наказом тодішнього міністра інфраструктури Бориса Колеснікова призначали нового керівника порту. Ним став "людина Колеснікова" Олександр Грегоращенко. За три роки його діяльності один із найкращих портів перетворився у збитковий об'єкт держмайна із мільйонними кредитними зобов'язаннями. Тоді ж за ініціативи прем'єрів Росії Володимира Путіна і України Миколи Азарова порт поновив контракт з головним оператором контейнерної перевалки ПП "Контейнерний термінал "Іллічівськ". За інформацією ЗМІ, ця компанія належить російському олігарху і депутату Віталію Южиліну.

Наступний керівник порту Юрій Крук спробував розірвав контракт із росіянами. Головна причина – "КТІ", користуючись виробничими потужностями порту, заробляла на них, а порт банкротував. "Сенс спільної діяльності – залучення приватного портового оператора на потужності державного оператора – полягає в тому, що приватний портовий оператор повинен більш ефективно керувати, ніж державне підприємство. Ефектівность роботі цієї компанії для порту була, скажімо так, негативною", - говорив Крук.

ВідеоРосійська компанія вимагає у Іллічівського морського порту 12 мільярдів гривень

Судові тяжби тривають майже два роки. Одеські господарські суди визнали контракти недійсним. Аж тут в Іллічівському порту з'явився Міхеіл Саакашвілі. Юрія Крука відсторонили. "Сюди ми зайдемо з новою адміністрацією. Тут ми наведемо порядок", - заявив керівник Одеської ОДА. Після чого призначили нове керівництво порту – лояльне до російських компаній. За півроку товарообіг порту значно зменшився. Збільшились витрати, а прибутки впали майже вдвічі.

Паралельно із цим "КТІ" починають нову судову тяганину. Вони вимагають у порту відшкодування недоотриманих прибутків сумою 12 мільярдів гривень. Усі інстанції визнають претензії безпідставними, аж поки справа не доходить до вищого господарського суду. Суддя Швець частково задовольняє претензії росіян і віддає їм 250 мільйонів гривень, а справу повертає на дорозслідування. Рішення він виносив у лютому, а вже у березні СБУ затримали його на хабарі. Із власних джерел ТСН стало відомо, що серед задокументованих хабарів – є і хабар від "КТІ". Суддю журналісти знайшли в лікарні у відділені кардіології. У нього щодо хабаря від "КТІ" версія геть інша. "Та ви що? Який хабар? То я машину купував синові – мені гроші повертали за машину", - каже Швець.

У середу, 6 липня, о 10:00 ранку у Верховному суді буде слухатися касаційна справа. Новопризначений суддя буде вирішувати долю грошей, які вимагає російська компанія. За добу до слухання у справі з'явилось клопотання від юристів Іллічівського порту. Замість просити суд залишити рішення першої та другої інстанції без змін – тобто не задовільнити позов – вони просять відправити справу на повторне слухання.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: