Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна може створити зону вільної торгівлі з Великою Британією після Brexit - Гройсман

Потенціал економічного співробітництва країн прогнозується на рівні 3,5 млрд доларів на рік.

Україна і Велика Британія домовилися провести переговори щодо створення зони вільної торгівлі.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час свого візиту до Лондона, пише УНІАН.

"Якщо ми подивимося на торгівлю між нашими країнами, то на поточний рік це трохи більше за 2 млрд дол. Фактично потенціал може бути 3,5 млрд дол. З огляду на те, що Велика Британія ухвалила рішення про вихід з Європейського Союзу, нам потрібно говорити про нові підстави нашого економічного співробітництва", - наголосив він.

За словами Гройсмана, порушивши це питання, він отримав підтримку від британської сторони.

"Ми почнемо консультації щодо підходів до встановлення зони вільної торгівлі. Ми вважаємо, що у Британії є велика зацікавленість у нових механізмах співпраці", - зазначив прем'єр, нагадавши, що Україна вже має зону вільної торгівлі з Канадою, а нині працює над створенням такої з Туреччиною та Ізраїлем.

Окрім цього Гройсман запевнив, що Британія має чітку позицію щодо засудження агресії РФ в Україні та підтримує проведення реформ у країні.

"Ми обговорили весь спектр питань, починаючи від безпеки і оборони, політичного співробітництва, і до питань підтримки реформ в країні і поглиблення нашої економічної співпраці. Хочу підкреслити, що Велика Британія є для нас важливим стратегічним партнером, яка ніколи не змінювала позицію і підтримувала Україну у всіх прагненнях. Зараз ми можемо підкреслити абсолютно чітку позицію щодо підтримки нашої територіальної цілісності, щодо засудження агресії РФ, щодо підтримки санкційної політики щодо агресора. Ми маємо повне розуміння нашої взаємодії", - резюмував він.

Нагадаємо, торік за те, щоб Британія припинила членство у Європейському союзі, проголосували 52% виборців, які прийшли на референдум із цього питання. У березні прем'єр країни Тереза Мей після схвального рішення парламенту офіційно запустила процес виходу з ЄС. Вона написала офіційного листа про наміри країни, який передала президенту Європейської ради Дональду Туску.

Залиште свій коментар

Вибір редакції