Україна може відмовитися від Rosukrenergo

Україна може відмовитися від послуг швейцарського трейдера Rosukrenergo й уже з наступного року перейти до прямих поставок газу.

Віктор Ющенко дає прес-конференцію
Сайт президента України
Віктор Ющенко не хоче бачити Rosukrenergo посередником у постачаннях газу до України.

Про можливу відмову від послуг швейцарського трейдера Rosukrenergo й перехід до прямих поставок газу з наступного року в інтерв`ю російській газеті «Ведомости» заявив президент України Віктор Ющенко.

Як повідомляє видання, за словами Віктора Ющенка, схема постачання газу в Україну може змінитися, і це питання стоїть на порядку денному його майбутньої зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, запланованої на період з 15 по 20 серпня в Сочі, де російський президент проведе відпустку.

"Ющенко не виключає, що зміна схеми поставок газу призведе до усунення газового трейдера Rosukrenergo, який перетворився за допомогою “Газпрому” на ексклюзивного постачальника газу в Україну. Проекти документів про перехід на прямі контракти і про координацію зростання цін на газ і на транзит уже підготовлено, підтвердив чиновник в раді нацбезпеки і оборони України”, - пише газета. 

Газпром може стріляти
Не виключено, що схема постачання газу до України докорінно зміниться вже з наступного року.

Видання цитує слова Віктора Ющенка: “Якщо будуть встановлені (між Україною і Росією) зрозумілі прозорі принципи, на базі яких формується цінова політика, хто виконуватиме цю функцію (поставок газу) - питання настільки другорядне, що воно зовсім не обговорюватиметься в серйозних кабінетах”.

Газета також пише, що президент України згоден, що ціна на газ 2008 року може збільшитися, і вважає, що українській промисловості задля підвищення конкурентоспроможності “корисно й вигідно” купувати газ за ринковими цінами. 

"Газпром" продаватиме свої активи?
Газпром мав би враховувати середньострокову перспективу під час ухвалення цін на газ, вважає Віктор Ющенко.

Передбачити ціну на газ для України на 2008 рік Вікторові Ющенку важко, але він переконаний, що запропонована Росією ціна – 235 дол. за 1000 куб. м - “має значну політичну складову”. “Політику лібералізації потрібно проводити продумано, з урахуванням середньострокової перспективи: не можна в грудні змінювати ціну на газ, якщо країна у вересні затвердила бюджет”, - підсумував Віктор Ющенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: