Україна може відсудити у Росії майже трильйон доларів за Крим і Донбас

Дата публікації
Перегляди
6628
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна може відсудити у Росії майже трильйон доларів за Крим і Донбас

Україна може відсудити у Росії купу грошей за війну на Донбасі та анексію Криму. / Фото: Reuters

На часі Україна подала до ЄСПЛ вже три справи проти Росії.

Україна може відсудити у Росії в міжнародних інстанціях від $ 100 млрд до $ 1 трлн за неправомірні дії. Як пише "Новое время", на початку березня український Мін'юст розпочав судову тяганину, подавши перший позов проти Росії до страсбурзького Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Зараз до нього додалося ще два позови.

"Ми збираємо документи, свідчення людей, факти, щоб показати масштабність порушень Росією всіх міжнародних норм", - пояснила Наталія Севастьянова, урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ.

В позовній заяві зазначено, що на сьогодні сума збитків, завданих РФ в Україні, становить 1,18 трлн грн ($ 77,32 млрд). При цьому юристи та аналітики, опитані виданням, запевняють, що спектр судових суперечок з РФ може значно розширитися.

Водночас російський економіст Слава Рабинович заявив, що в таких справах сформується загальна сума, яка може бути отримана від РФ. "Вважаю, що логічно вимагати $ 1 трлн за Крим і Донбас. Це заявлена сума, стеля, яку хоче отримати позивач", - уточнив він.

Про те, що Україна подала в ЄСПЛ вже три позови проти Росії, нещодавно нагадав і глава Кабміну Арсеній Яценюк. 25 листопада ЄСПЛ вже звернувся до Росії за офіційним коментарем щодо прийнятності скарг України щодо дій РФ на Донбасі та в Криму.

Як повідомлялося раніше, у НАТО побоюються, що Росія може використовувати Крим як плацдарм для нападів. В Альянсі зараз перевіряють, чи не перекидається в Крим атомна зброя.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6628
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація