Україна може застосувати "бензинові санкції" проти Митного союзу

Кабмін може запровадити квоти на імпорт пального в Україну.

Україна розглядає можливість введення квот на імпорт світлих нафтопродуктів із країн Митного союзу - Білорусі, Росії й Казахстану.

Про це повідомило джерело інформагентства Українські новини, знайоме з перебігом спеціального розслідування щодо імпорту в Україну нафтопродуктів.

"Можливим рішенням питання може стати введення квот на імпорт палива із країн Митного союзу", - сказав співрозмовник агентства.

У вівторок, 6 серпня, відбулося засідання міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, у ході якого було заслухано позиції учасників ринку щодо спецрозслідування.

Протягом 5 днів суб'єкти розслідування зобов'язані надати комісії документальне підтвердження своїх аргументів, після чого буде прийнято остаточне рішення за підсумками розслідування.

Співрозмовник агентства нагадав, що у разі, якщо комісія вирішить ввести мита на імпорт нафтопродуктів, то вони торкнуться всіх країн-імпортерів, а не тільки учасників Митного союзу.

Перешкодою для введення мит, як зазначив співрозмовник агентства, є те, що європейські країни, на відміну від Росії, Казахстану й Білорусі, не мають преференцій і працюють у конкурентному середовищі.

Раніше повідомлялося, що Міністерство енергетики й вугільної промисловості виступає за скорочення частки імпортних світлих нафтопродуктів на українському ринку до 15% (зараз - 50%, на початку 2011 року - близько 60%).

Читайте також:

Україна імпортує бензин для уникнення зростання цін

Наприкінці вересня бензин подорожчає

Якість українського бензину перевірятимуть на АЗС

На столичних АЗС ціна 92-го бензину практично зрівнялася з 95-м

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: