Україна може зібрати найбільший врожай гречки за останні 3 роки: чи вплине це на ціни

Україна може зібрати найбільший врожай гречки за останні 3 роки: чи вплине це на ціни

Фото: УНІАН

Наразі вже зібрано врожай з близько 70% посівних площ.

Цього року Україна може зібрати найбільший за останні 3 роки врожай гречки і майже повністю задовольнити потреби споживачів на внутрішньому ринку.

Такий прогноз зробила асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).

"За попередніми оцінками, валовий збір врожаю гречки буде кращий, ніж за 3 останні роки, і очікується на рівні 114 тис. т, що на 16% перевищує аналогічний показник минулого року. Такого показника вдасться досягти як за рахунок збільшення посівних площ, так і за рахунок збільшення врожайності", - йдеться у повідомленні асоціації.

Щодо того, чи вплине це на ціни, аналітик УКАБ Світлана Литвин зазначила, що цьогорічний врожай дозволить краще, ніж минулого року, задовольнити попит українських споживачів на гречку. А це значить на подорожчання гречки цього та на початку наступного року очікувати не варто.

"В останні роки фонд споживання гречки в Україні знаходиться на рівні 120 тис. т. Таким чином, за рахунок власного виробництва вдасться на 95% задовольнити потребу українців в гречці та бути менш залежними від можливих зупинок імпортних поставок зі сторони Російської Федерації", - розповіла Литвин.

Нагадаємо, раніше експерти Міжнародної асоціації гречки навпаки прогнозували, що до кінця року в Україні гречка може подорожчати на третину. За останні два роки ціна на цю крупу постійно росла - від 10 грн до 50 грн за кг.

 Роман Лещенко розповів про ринок землі, ціни на продукти та компенсацію аграріям

 Роман Лещенко розповів про ринок землі, ціни на продукти та компенсацію аграріям

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
567
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація