Україна може злізти з російської "газової голки" за 5 років

Україна може злізти з російської "газової голки" за 5 років

Україна може злізти з російської "газової голки" за 5 років

Активізація програм з енергозбереження та розробка власних родовищ допоможе Україні позбавитись залежності від російського газу.

Україна може обійтися без споживання російського газу у разі реалізації програми енергозбереження та розробки власних родовищ вже через 3-5 років, вважає глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.

"Нам не потрібен газ російський взагалі! 3-5 років серйозної роботи з власними ресурсами, курс на енергозбереження - і нам російський газ не потрібен взагалі. Держава Україна має максимально ефективно використовувати свої наявні енергетичні ресурси, а на їх надлишках, якщо врахувати всі: гідроенергетику, атомну енергетику, поновлювані джерела, які не розвиваються, вугілля, якого у нас є на 400 років, власний газ, сланцевий газ, якого вистачить на 150 років, ефективно трубу використовувати - на ній теж треба заробляти. Це все плюс енергозбереження - тоді російський газ не потрібен", - сказав Гриценко.

На його думку, ні Харківські угоди, ні газові контракти 2009-го не відповідають інтересам України і їх необхідно переглянути.

Гриценко навів також як приклад відстоювання національних інтересів Туреччини, де державна трубопровідна компанія Botas вирішила не продовжувати з " Газпромом" угоду про постачання російського природного газу по західному маршруту (через Україну, Румунію і Болгарію) через те, що в Москві відмовилися знижувати ціну на паливо.

Як повідомлялося, президент Російського газового товариства, віце-спікер Держдуми РФ Валерій Язєв заявив, що Україні буде змушена виконувати чинний контракт без зниження вартості газу.

Нагадаємо, сьогодні Печерський суд Києва винесе вирок екс-прем'єру України Юлії Тимошенко за газові угоди 2009 року. Колишню главу уряду звинувачують у перевищенні службових повноважень при укладанні газових контрактів з Росією, внаслідок чого, за твердженням обвинувачення, Україна зазнала збитків на суму понад півтора мільярда гривень.

Читайте також:

Гриценко: Янукович зараз не підписав би "харківські угоди"

Україна готова віддати Росії та Європі частину ГТС

"Газпром" заявив, що повторення "газової війни" з Україною не буде

Російський газ для України може подешевшати до 150 доларів

Азаров: Україна і Росія домовились про перегляд газових контрактів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація