Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна може зняти мораторій на виплату півмільярдного боргу "Сбербанку Росії"

Москва готує судовий позов проти Києва через неповернення "боргу Януковича".

долари, валюта
Firestock
Мінфін і "Сбербанк Росії" домовилися про принципи реструктуризації боргу
Міністерство фінансів України та "Сбербанк Росії" домовилися про реструктуризацію боргу на 507 млн доларів США, який цьому банку винні два державні українські підприємства – "Укравтодор" та Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля. Тож найближчим часом Україна може зняти мораторій на повернення цих коштів.

Прес-служба Мінфіну повідомляє, що домовилися щодо принципів реструктуризації кредитів, що були гарантовані державою. Які саме ці принципи, поки не розповідають. Відомо лише, що угода відповідає вимогам програми співробітництва України з МВФ "Механізм розширеного фінансування".

"Сторони домовилися працювати разом, щоб завершити транзакцію якомога скоріше… Міністерство фінансів продовжує переговори щодо реструктуризації інших кредитів, гарантованих державою, що входять до периметру боргової операції України.  Міністерство фінансів підтверджує свою готовність до добросовісного продовження переговорів щодо реструктуризації єврооблігацій України з погашенням у грудні 2015 року на загальну суму 3 млрд доларів США", – ідеться в повідомленні.

Про зняття мораторію на борг у півмільярда вчора також заявив керівник "Сбербанку Росії" Герман Греф, передає РБК.

"Певні домовленості вийшли. В принципі, на початку року, зараз, напевно, будемо їх фіксувати остаточно. Підходи ми знайшли, так. У всякому разі цей борг не буде повішений, він буде обслуговуватися", – сказав Греф.

Нагадаємо, Україна ввела мораторій на виплату боргів Росії торік 18 грудня. Ідеться про загальну суму в 3,5 млрд доларів, 3 млрд із яких – так званий "борг Януковича". Саме щодо повернення цієї суми точаться найбільші суперечки. Київ хоче реструктуризації, а Москва не погоджується на умови. Росія подасть судовий позов проти України до Лондонського суду наприкінці січня, уточнив сьогодні міністр фінансів РФ Антон Силуанов. про це пише ТАСС.

Зазначимо, що стрімке знецінення гривні допомогло чиновникам "зменшити" валютний держборг України. Скільки він становить нині, читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції