Україна на мільярди не виконує держбюджет: грошей надходить менше, ніж планували

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Недовиконання кошторису становить 2,7%.

За підсумками перших дев'яти місяців 2018 року державний бюджет України виконаний на 97,3%. Доходи за січень-вересень становили 674,7 млрд грн (близько 24 млрд доларів), тобто на 2,7% менше від плану.

Такі дані наводить Держказначейство, пише Reuters.

Вересневий місячний план вдалося перевиконати на 0,1%. Проте додаткові 82,3 млн грн не змогли повністю компенсувати накопичене за попередні місяці відставання на суму 18,9 млрд грн.

У серпні місячний план був недовиконаний на 2,9%.

Чому до держбюджету надійшло менше податків і обов'язкових платежів, Держказначейство не уточнило.

Нагадаємо, уряд також досі не спромігся взяти гроші в кредит в міжнародних фінансових організацій. Зокрема, у МВФ, який не виділяє кошти, бо Київ не впровадив усі необхідні реформи. Зокрема, досі не підвищена ціна на газ для населення до ринкового показника. У Кабміні перенесли розгляд цього питання на 18 жовтня.

Через те, що МВФ не виділяє Україні черговий транш кредиту, гроші в борг не хочуть давати й інші міжнародні кредитори. Також через це Україна змушена відкладати випуск євробондів. Позичає лише на внутрішньому ринку.

Крім того, за перше півріччя приватизація забезпечила надходження на суму 50 млн грн при річному плані в 21,3 млрд грн. У Мінекономрозвитку підрахували, що станом на 1 жовтня в Україні відбулося 150 успішних аукціонів з малої приватизації, які принесли державі понад 173 млн грн.

Раніше виконувачка обов'язків міністра фінансів Оксана Маркарова запевняла, що за підсумками січня-серпня держбюджет виконали майже на 99%.

ВідеоКабмін затвердив проект бюджету на 2019 рік

Кабмін затвердив і направив до парламенту проект бюджету на 2019 рік. Урядові фінансисти прогнозують наступного року зростання ВВП на 3 відсотки, зменшення інфляції до 7-ми відсотків. Мінімальна заробітна плата перевалить за 4 тисячі гривень. У держскарбницю планують назбирати 1,3 трильйона гривень.

Кабмін затвердив проект бюджету на 2019 рік

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції